SN-T kliimaklassi tähis

Selleks, et külmkapid ja sügavkülmikud olenemata asukohast hästi töötaksid, määratakse neile kliimaklassid. Kliimaklass on näha seadme andmeplaadil. See annab teada, millises temperatuurivahemikus võib seadet kasutada.

Aeg-ajalt tasub mõelda külmkapi või sügavkülmiku väljavahetamise peale. Uutel seadmetel on palju põnevaid omadusi, mis ostuotsust mõjutavad. Ühtlasi tuleb arvestada sellega, kuhu seade kavatsetakse paigaldada, ja viia end kurssi valitud asukohas valitseva temperatuurivahemikuga. Kõik kodumasinad ei sobi sugugi igasuguse temperatuuriga keskkonda.

Kodu-külmutusseadmete standard IEC 62552 on selles vallas abiks, tuues välja külmkappide ja sügavkülmikute omadused koos katsetusmeetoditega. Seadmele määratakse üks või enam neljast kliimaklassist, mis on ka välispinnal esile toodud ja mis täpsustab, millises temperatuurivahemikus saab konkreetset seadet kasutada. Teile kui kliendile näitab kliimaklass seda, millise temperatuuriga keskkonnas suudab seade säilitada vajalikku hoiustamistemperatuuri. Meile kui rahvusvahelisele ettevõttele on kliimaklassid erakordselt olulised, kuna Liebherr müüb külmkappe ja sügavkülmikuid peaaegu igas maailma riigis ja eri kliimatsoonides alates ülikülmadest ning lõpetades kuumade ja niiskete paikadega.

Kliimaklassid:

  • SN = subnormaalne: sobib kasutamiseks keskkonnas, kus temperatuur jääb vahemikku +10 kuni +32 °C
  • N = normaalne: sobib kasutamiseks keskkonnas, kus temperatuur jääb vahemikku +16 kuni +32 °C
  • ST = subtroopiline: sobib kasutamiseks keskkonnas, kus temperatuur jääb vahemikku +16 kuni +38 °C
  • T = troopiline: sobib kasutamiseks keskkonnas, kus temperatuur jääb vahemikku +16 kuni +43 °C
Liebherr CBNPes 3967

Külmkapp CBNPes 3967 katab kõik kliimaklassid (SN-T)

Võib-olla hoiate verandal või garaažis, kus temperatuur langeb talvel sageli alla +10 °C, teist külmkappi või sügavkülmikut? Sellisel juhul on väga tähtis pöörata tähelepanu seadmel toodud kliimaklassile. Muidu võib see kahjustada seadme töövõimet ja ‑iga ning selle energiatõhusust.

Tasub esile tuua, et umbkaudu 98% Liebherri eraldiseisvatest seadmetest ja 80% sisseehitatud seadmetest pakub kaht või enamat kliimaklassi. Näiteks CBNPes 3967 pakub kliimaklasse SN-T, mis teeb selle sobivaks temperatuurivahemiku +10 kuni +43 °C jaoks. Mõnda meie seadet, nagu NoFrost- ja SmartFrost-funktsiooniga sügavkülmikud, saab kasutada ka külmemas keskkonnas – kuni temperatuurini +5 °C, mis ületab standardnõuded.

Mida kliimaklasside puhul veel jälgida?

Kui ülalmainitud erand kõrvale jätta, ei tohiks SN-T vahemiku jaoks väljatöötatud seadmeid kasutada madalamal temperatuuril kui +10 °C, kuna see suurendab kompressoris oleva õli viskoossust. Kui voolavus kaob, ei ole seade enam optimaalselt õlitatud ja see võib kompressorit kahjustada.

Teave seadme kliimaklassi kohta on kirjas andmeplaadil ja kasutusjuhendis.

Kui teil on selle postituse kohta küsimusi, siis palun kirjutage meile. Kasutage allpool olevat kommenteerimisvõimalust või kasutage arutelu alustamiseks või sellega liitumiseks Facebooki.