köök ja külmik

Köök pole köök ilma külmkapita, kuid kus on parim paik külmkapi panemiseks ja mida peaks köögi kujundamisel veel arvestama? Järgnevalt oleme välja toonud viis punkti, millele tähelepanu pöörata seoses köögi energiatõhususe, mugavuse ja ergonoomikaga.

1. Külmkappi ei tohi kunagi panna soojaallika, näiteks ahju või radiaatori vahetusse lähedusse. Pidev soojuskiirgus võib vähendada külmiku energiatõhusust ja lühendada selle tööiga, kuna külmkapp peab rohkem tööd tegema.

tööpind

Igati loogiline on lisada külmkapi juurde vaba pinda, kus toitu hoida ja valmistada.

2. Kavandage külmkapi kõrvale koht, kus toitu hoida ja valmistada. Nii ei ole teil vaja pikki vahemaid läbida ja saate külmkapi ukse kohe pärast tarbitavate toiduainete väljavõtmist kinni panna. Ühtlasi on teil sel moel mugav koht, kuhu toiduained pärast poes käimist ära panna.

3. Hea ventilatsiooni tagamiseks peab külmkapi all ja kohal olema piisavalt ruumi. Ilma küllaldase ventilatsioonita koguneb külmkapi juurde sooja õhku ja kompressor peab kogu aeg töötama, lühendades seega seadme tööiga. Köögi kavandamisel tuleks külmkapi ventilatsiooni jaoks arvestada vähemalt 200 cm². Üldiselt võib öelda, et mida suurem on pind ventilatsiooni jaoks, seda suurem on seadme energiatõhusus.

4. Kontrollige, kas külmkapp on teie majapidamise jaoks piisavalt mahukas ja kõikide vajalike temperatuuritsoonidega (BioFreshi sahtel). Uut külmkappi soetades mõelge oma söömisharjumustele (kas sööte näiteks palju puu- ja juurvilju) ja sellele, mitu inimest majapidamises on.

Külmkapi mahutavus: rusikareegel

ventilatsioon

Tähtis: veenduge, et külmkapi juures on hea ventilatsioon.

Ühe või kahe inimesega majapidamistes on vaja 70–100-liitrise netomahutavusega külmkappi.
Kolme või enama inimesega majapidamistes arvestage iga inimese kohta veel 40–50 liitrit juurde.

Sügavkülmiku mahutavus: rusikareegel
Kui hoiate sügavkülmikus vähe või keskmises koguses külmutatud asju, piisab 50–80-liitrisest netomahutavusest. Säilitades aga suuremas koguses külmutatud toitu ja pikemaks perioodiks, arvestage mahuga 130 liitrit inimese kohta.

Kui teil on küsimusi seoses endale sobiva seadme leidmisega, oleme teile heameelega nõuga abiks.

5. Mõelge ergonoomika peale. Näiteks selleks, et vältida pidevat kummardamist, on soovitatav paigaldada 122 cm kõrgused ja madalamad seadmed põrandapinnast kõrgemale.

Kas teil on selle postituse kohta küsimusi? Kirjutage meile ja andke neist teada. Kasutage allpool olevat kommenteerimisvõimalust või kasutage arutelu alustamiseks või sellega liitumiseks Facebooki.