Французький регіон Бургундія, що розташований у самому серці континенту, завжди був важливим центром розвитку культури вина Європи. Окрім відомих на весь світ вин, тут є численні цікаві місця, пов’язані з вином, які роблять подорож до цього регіону надзвичайно привабливою.

Винна подорож: особлива Бургундія

Бургундія: винний регіон зі славетною історією

На початку галло-римської епохи, за часів Високого Середньовіччя, великі чернечі ордени у Бургундії поширювали культуру вирощування винограду та мистецтво виробництва вишуканих вин. Особливу роль відіграв монастир Сіто, заснований в 1098 році, в якому існував Орден цистерціанців. Їх розкішна будівля, де був розташований виноградний прес, збереглася до наших часів посеред найвідомішого виноградника в Бургундії — Кло-де-Вужо. Захоплюючі приміщення монастиря та вражаючий старовинний виноградний прес є обов’язковими для відвідування кожним винним гурманом, який приїжджає у цей регіон.

Виручка від аукціону, як показник якості молодих вин

Не менш знаменитою є будівля середньовічного шпиталю «Оспіс де Бон» з неповторними барвистими гостроверхими дахами. Цей комплекс був заснований в 15 столітті на кошти гуманітарного фонду, як лікарня для хворих людей похилого віку. Він розташований у серці Бона — культурної та економічної столиці винного регіону. Також обов’язкове відвідування музея історії Бургундії. «Оспіс де Бон» також відомий завдяки трьом «славним дням», тобто аукціону, який відбувається тут щоосені, і на якому продаються найкращі молоді вина. Доречі, виручка від продажу на аукціоні вважається першою мірою оцінювання якості молодого вина.

Бургундія: батьківщина Шардоне та Піно Нуар

Бургундія: батьківщина Шардоне та Піно Нуар

Бургундія: батьківщина Шардоне та Піно Нуар

Бургундія вважається батьківщиною вишуканих вин з сортів винограду Шардоне та Піно Нуар. Менш відомо, що якість цього вина спирається на історично розвинуту та ретельно продуману систему класифікації виноробних земель, так звану Climats de Bourgogne. У 2015 році бургундські виноградники «кліма» були включені до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Вирішальним чинником було видатне, універсальне значення системи бургундського виноробства, яка об’єднує два тисячоліття винної культурної історії Центральної Європи. Термін «кліма» розуміється в Бургундії як ділянка виноградників з чітко визначеними межами, на якій вирощують виноград певного сорту, що надає вину індивідуальний і безпомилковий характер. Протягом століть у Бургундії приділяли особливу увагу регулюванню, розвитку, демаркації кордонів та найменуванню виноробних ділянок, особливо під час чернечої аграрної культури в пізньому Середньовіччі. Починаючи з 1930-х років, ці ділянки «кліма» стали основою сучасної системи найменування вин і є одним з найважливіших прикладів винної культури, заснованої на окремих терруарах.

Шаблі: обов’язковий пункт подорожі для винних гурманів  

З нашого боку було б помилкою зменшити Бургундію лише до основного регіону навколо міста Бон, де безліч відомих винних торговців запрошують відвідувачів у свої підвали для дегустації. Дійсно, більша частина найвідоміших виноробних господарств та виноробень фактично знаходяться у самому центрі регіону з місцевостями Кот-де-Бон та Кот-де-Нюї. Але, навіть менш відомі регіони Кот-Шалонез та Маконе на півдні Бургундії, пропонують зацікавленим гурманам численні можливості для великих відкриттів невідомих широкому колу. Також не слід забувати, що на відстані однієї години від Бона, розташований регіон Шаблі із знаменитими білими винами. Це, без сумніву, має стати обов’язковим пунктом у плані подорожі любителів вин до Бургундії.

Якщо вам сподобалася ця стаття, не зволікайте, підпишіться на нашу розсилку та будьте у курсі новин Світу Свіжості Liebherr. Якщо у вас виникають будь-які питання, будь ласка, напишіть нам, скориставшись формою коментарів під цією статтею, або приєднуйтеся до обговорення на нашій сторінці на Facebook.