У міцних червоних винах часто можна відчути певну гіркоту і в’яжуче відчуття — терпкість. Фахівці знають, що це пов’язано з дубильними кислотами, також відомими як таніни. Таніни важливі не тільки для смаку хорошого червоного вина, але і для його зрілості.

Таніни переважно знаходяться у шкірці винограду.

Таніни — це поліфеноли рослинного походження, що містяться насамперед у шкірці та насінні винограду. При виготовленні червоного вина з соку і м’якоті винограду, зі шкурок виділяються таніни та барвники. Водночас для білих вин зазвичай використовують тільки сік, без шкірки та насіння. В цьому випадку таніни можуть з’явитись через витримку у бочках.

Чи завжди таніни відчуваються однаково?

Таніни відіграють важливу роль для червоного вина. Разом з іншими компонентами, такими як кислоти та алкоголь, вони впливають на структуру, а отже і смак вина, утворюють його насиченість. Але таніни діють не завжди однаково. Залежно від якості вина, смак може бути більш «зеленим», оксамитовим чи свіжим.

Певна кількість танінів також важлива для зрілості червоного вина. Таніни вважаються антиоксидантами та захищають вино від згубного впливу кисню. Це може призвести до передчасного старіння вин. Загалом, молоді червоні вина мають більше танінів, ніж зрілі вина, оскільки протягом багатьох років дубильна кислота полімеризується у великі молекулярні ланцюги у складі вина, що ускладнює їх сприйняття.

Молодші червоні вина мають більше танінів, ніж старіші.

Чи багато танінів у сухих червоних винах?

Важливо зазначити, що таніни — це не те ж саме, що смак напоїв, що звуться «сухими». Сухе вино — це просто вино, яке не є солодким. Тактильне відчуття таніну не має нічого спільного з солодкістю. «Сухе» відчуття у роті є результатом в’язкого ефекту танінів, що змушують слизову оболонку рота скорочуватись і, таким чином, трохи висушувати піднебіння.

Якщо у вас є питання та коментарі до цієї статті — напишіть нам на Facebook!