Жодного сумніву у тому, що горщики з ароматними травами на підвіконні або балконі чи в саду — це мрія майже кожного поціновувача рослин, особливо влітку. І цьогоріч цей тренд заполонив Європу. Але чи є можливість зробити так, щоби літні трав’яні аромати чарували нас якомога довше? Особисто ми вважаємо, що це можливо, і у цій статті ми розповімо як зробити кулінарні заготівлі, які зберігатимуть аромати літа, використовуючи лише запашні трави.
Олія з травами
Приготувати вдома олію, яка буде наповнена чистим і бадьорим ароматом розмарину, чебрецю або естрагону, не може бути важко: просто додайте трави за своїм вибором у пляшку з оливковою олією екстракласу та залишити її на 4-6 тижнів. Ефірні олії в складі трав нададуть аромату, тож ви отримаєте смачну ароматну олію з травами, яка зберігатиметься тривалий час.
Сіль з травами
Сіль — природний консервант, а сіль з травами легко можна приготувати в домашніх умовах. Вона зберігає аромати, та така сіль зберігатиметься протягом кількох місяців. Ви можете комбінувати будь-які трави, які вам подобаються. Наріжте їх якомога дрібніше, змішайте ⅓ трав з ⅔ солі та, залишивши трохи просохнути, зберігайте в закоркованій посудині.
Соус песто з травами
Що може бути смачнішою літньою стравою, ніж спагеті зі свіжим песто по-генуйськи? Песто зі свіжих трав — це дуже просто, виготовлене з подрібнених і приправлених листів базиліка, кедрових горіхів, сиру пармезан, часнику та оливкової олії (і, якщо вам подобається соус з перчинкою, ви можете додати трохи свіжого чилі). Це ідеальний літній соус, який швидко готувати та смакувати з чим завгодно!
Сушені трави
Сушіння свіжозібраних літніх трав — простий спосіб зберегти їх для використання восени та взимку, які вже скоро настануть. Для пучка сушеної трави: зберіть свої трави, зв’яжіть їх разом і повісьте догори стеблами у добре провітрюваному приміщенні, аби вони висохли. Переконайтеся, що трави ретельно висушені, аж до середини, перед тим як зберігати, щоб у цвілі не було жодного шансу.
Отже, літо не закінчиться, поки не закінчаться трави та вам не доведеться негайно йти на ринок або у супермаркет, ви можете й далі насолоджуватися смаком власних трав. І, творчо зберігаючи свої домашні трави, ви не тільки можете додати новий смаковий вимір до своїх кулінарних шедеврів, але і можете заощадити гроші! Найкращі кухарі повністю погоджуються: трави для них завжди є першочерговими інгредієнтами та без них вони втратяться! У багатьох готелів та ресторанів є власні сади, а це означає, що кухня має щоденний доступ до свіжих сезонних трав.
Зберігайте щойно зібрані трави свіжими довше
Якщо ви не хочете вживати зібрані трави відразу, але хочете, аби вони були свіжими, їх потрібно зберігати в холодильнику. У традиційному холодильному відсіку трави зберігатимуться свіжими протягом шести днів, але, у зоні BioFresh Liebherr вони зберігатимуть свіжість до тринадцяти днів. Якщо ви не хочете обробляти трави, їх можна легко заморозити для подальшого використання.
Спеціальний контейнер для заморожування Liebherr дозволяє вам з легкістю зробити заготівлі з трав. Вони не злипнуться, тому їх можна легко ділити на порції та зберігати після заморожування. Крім того, збережеться форма і зовнішній вигляд навіть найніжніших трав, таких як базилік або настурція.
Наша порада: Чудова ідея заморозити листя м’яти (нарізані або цілі) у невеликій кількості воді у вигляді кубиків льоду. Таким чином у вас є чудовий інгредієнт для супів і соусів, або ви можете вразити своїх гостей, додавши кілька кубиків до коктейлю або лимонаду.
А як ви використовуєте і зберігаєте трави? Та які частування ви готували з травами, щоб пробудити смакові рецептори? Розкажіть нам! Використовуйте функцію коментарів під цією публікацією або почніть/приєднуйтеся до обговорень з нами у Facebook.