Холодильник — важлива частина будь-якої сучасної кухні, особливо влітку, коли доводиться зберігати в ньому велику кількість продуктів і рятуватися від спеки прохолодними напоями та морозивом. У літні місяці ваш пристрій працюватиме більш інтенсивно, щоби зберігати свій вміст холодним, попри зовнішні умови. Важливо правильно підготуватися до спекотного сезону. Створили для вас чек-лист із порадами про те, як продовжити службу вашого холодильника, надійно зберегти свіжість продуктів і навіть заощадити електроенергію. Готуємось до літа разом!

Перевірити вентиляцію

Вентиляційна решітка має бути чистою і вільною від сторонніх предметів для безперешкодної циркуляції повітря. Це дасть змогу запобігти накопиченню тепла та зменшить споживання електроенергії. Чистота вентиляційної решітки особливо важлива для вбудованих приладів. Переконайтеся в наявності вентиляційних каналів у меблевій ніші та правильній установці приладу.

Перевірити цілісність ущільнювачів

Ущільнювач потрібен для забезпечення герметичності дверей. Якщо в ньому є щілини, охолоджувальна здатність холодильника буде порушена. Є простий спосіб перевірки: зачиніть холодильник і просуньте у двері паперову купюру. Якщо ущільнення тримає її, значить воно досить щільне. Якщо купюра випадає або легко витягується — ущільнення занадто слабке і його необхідно замінити.

На герметичність також може впливати чистота ущільнювача. Потрапляння сторонніх об’єктів (наприклад, крихт) в ущільнювач або на нього не допомагає ущільнювачу справлятися зі своєю роботою. Тому не зайвим буде очищення ущільнювача.

Якщо вам необхідна заміна комплектуючих для вашого приладу Liebherr, зверніться до нашого Єдиного сервісного центру і ми з радістю підберемо потрібні елементи: 0 (800) 404–888.

Обрати оптимальний температурний режим

Найкраще — встановити середній температурний режим. Оптимальна температура для роботи холодильника становить +5°C, та -18°C для роботи морозильної камери.

Також радимо не розміщувати прилад поруч із джерелами тепла та в місцях, де на нього можуть потрапляти прямі сонячні промені. Бажано розмістити холодильник у найпрохолоднішому місці в будинку. Якщо холодильник все ж постійно потрапляє під вплив сонячних променів, а змінити його розташування можливості немає, то постарайтеся мінімізувати цей вплив. Наприклад, особливо у спекотні дні, покидаючи домівку, зашторюйте вікна.

Очистити решітку конденсатору від пилу

Конденсатор у холодильнику життєво важливий для процесу охолодження. Згодом він може покриватися брудом або пилом, що впливає на його роботу. Це особливо актуально, якщо у вашому будинку є домашні тварини, з яких падає шерсть. Деякі сучасні моделі холодильників отримали конденсатор прихованого типу, що не потребує регулярного догляду, моделі із класичним конденсатором необхідно очищувати. Для цього вимкніть пристрій від мережі, відсуньте його від стіни та пропорохотяжте решітку або обережно видаліть наліт щіточкою.

Готуємо холодильник до літа

Готуємо холодильник до літа (натисніть на зобрження для збіленьшення)

Прочистити відтік води (для холодильників із крапельною системою)

Важливо забезпечити відведення вологи, яка утворюється в процесі роботи холодильника. Отвір для стоку води розташований внизу задньої стінки холодильної камери.

Отвір можна почистити за допомогою невеликої щітки, ватних паличок, промити шприцом або спринцівкою. Щоб уникнути утворення бактерій, раз на пів року промивайте дренажну систему разом із мийним засобом або перекисом водню (3 %).

Розморозити (для пристроїв із ручним розморожуванням)

Регулярне розморожування дозволяє зберегти оптимальну продуктивність приладу. Краще це робити до потепління, оскільки низька температура дає змогу зберегти продукти й полегшує процес розморожування. Не забудьте відключити прилад і вийняти шнур живлення з розетки. Відкрийте двері морозильної камери, щоби лід поступово почав танути.

До речі, Liebherr має дуже приємну альтернативу — технологію NoFrost, завдяки якій прилади ніколи не потрібно розморожувати.