У цій статті ми поговоримо про технології, що визначають весь процес роботи морозильних камер. Детально розповімо про SmartFrost і NoFrost, а також розберемося в чому ж відмінності.

Охолоджує або «забирає» тепло?

Перед тим, як ми перейдемо до опису цих технологій, варто у двох словах розповісти про принципи роботи будь-якого холодильного приладу. Ключову роль в процесі охолодження або заморожування грає речовина, так званий холодоагент.

Вся магія криється в надздібності холодоагенту відбирати або віддавати тепло в залежності від свого фізичного стану. Він пересувається по трубках, які розташовані всередині (випарник) і зовні (конденсатор) морозильної камери.

Всередині пристрою холодоагент переміщається в газоподібному стані по випарнику і відбирає тепло у продуктів, що зберігаються. А за межами приладу він переміщається по конденсатору, перебуваючи в рідкому стані й віддаючи тепло в зовнішнє середовище. Звичайно, це дуже і дуже спрощене пояснення, але основну думку передає.

Тож, тепер ми розуміємо яким саме чином відбувається процес охолодження продуктів. Розберімося, звідки в холодильнику і морозильній камері береться іній і лід. Водяна пара, що міститься в повітрі, при зниженні температури перетворюється в воду і замерзає. Відбувається це в місці з найнижчою температурою, а таким місцем є випарник (за яким як ми вже з’ясували трохи раніше переміщається холодоагент).

З загальною теорією покінчено, можемо переходити до ключового предмета нашої статті.

Системи охолодження: динамічна та статична

Усі побутові морозильні камери можна розділити на 2 великі групи:

  • з динамічною системою охолодження;
  • зі статичною системою охолодження.

NoFrost — динамічна система охолодження. А це означає, що холодне повітря за допомогою вентилятора постійно циркулює всередині камери. Трубки випарника обдуваються цим повітрям, і волога, замерзаючи, осідає на них. У певний момент процес охолодження припиняється, включається режим відтавання випарника. І весь накопичений лід перетворюється знову в воду і переміщається в спеціальний контейнер за межами камери. Звідки вона потім випаровується в навколишнє середовище.

NoFrost: циркуляція холодного повітря

NoFrost: циркуляція холодного повітря

Статична система не передбачає наявність вентилятора всередині камери (звідси й назва). Крім того, вона не забезпечена системою відтавання випарника. А це означає, що періодично пристрій необхідно розморожувати вручну. Для створення рівномірного розподілу температури усередині камери випарники розміщують біля задньої стінки та між ящиками.

SmartFrost — інновації від Liebherr

SmartFrost — запатентована технологія Liebherr, яка ґрунтується на принципах роботи статичних систем. Але нашим інженерам вдалося внести значні зміни в класичну конструкцію, практично повністю її змінивши. Завдяки чому недосконалості цієї системи були виправлені. А переваги заграли новими фарбами.

Щоб дізнатися про те, яка технологія застосовується досить просто поглянути на назву пристрою. Якщо ви знайшли в абревіатурі велику літеру «N», значить застосовується технологія NoFrost (наприклад, GN 3023), якщо такий літери немає, то використовується SmartFrost (наприклад, G 1213).

Ключовим рішенням стало перенесення випарника за межі внутрішнього простору пристрою. Випарними трубками обернули корпус камери. Тому всередині моделей Liebherr зі SmartFrost немає ніяких громіздких випарних плит, знайомих вам з дитинства по бабусиній морозильній камері.

Корпус камери SmartFrost обгорнутий випарними трубками

Корпус камери SmartFrost обгорнутий випарними трубками

Це просте на перший погляд рішення забезпечило системі SmartFrost ряд незаперечних переваг у порівнянні зі звичайною статичною системою:

  • Значно скоротилося утворення інею і льоду на внутрішніх стінках і продуктах. А це у свою чергу робить процес ручного розморожування морозильної камери рідкісним явищем. Звичайно, персональні особливості використання пристрою значно впливають на частоту розморожування, але в переважній більшості випадків це необхідно робити не частіше ніж 1 раз на 6-8 місяців.
  • Відсутність випарників всередині камери дозволила створити єдиний простір, без будь-яких перегородок. Всі ящики та полиці легко витягуються, завдяки чому в камері можна розміщувати великогабаритні продукти нестандартних розмірів.
  • Ще одна перевага, що стало прямим наслідком відсутності випарних плит. Процес ручного розморожування відбувається набагато швидше. А чистка значно спрощується тому, що на гладких внутрішніх стінках камери немає ніяких додаткових швів і мінімум виступаючих елементів.
  • Висока енергоефективність і рівномірність розподілу температури.

До речі, ще однією перевагою морозильних камер SmartFrost стало впровадження технології FrostProtect. Яка дозволяє пристроям працювати при критично низьких температурах навколишнього середовища. Детально про цю технологію можна прочитати в окремій статті. На даний момент технологія FrostProtect недоступна для моделей з NoFrost.

NoFrost і SmartFrost: відмінності

Ключовою відмінністю, як ви вже дізналися зі статті є технологія охолодження. У пристроях з NoFrost холодне повітря примусово циркулює по камері, а вся зайва волога виводиться за межі камери. У пристроях з SmartFrost такий функціонал не передбачений.

Наступною відмінністю є процес розморожування. У камерах NoFrost це відбувається автоматично, без втручання користувача. SmartFrost моделі вимагають періодичного ручного розморожування.

При схожих габаритах моделі SmartFrost можуть похвалитися більшим корисним об’ємом. Це пояснюється тим, що блок NoFrost займає частину внутрішнього простору.

Морозильні камери SmartFrost відрізняє менший рівень шуму.

Конструктивні особливості SmartFrost (розташування випарника в стінках) позитивно впливають на часі збереження холоду всередині камери в разі відключення електроенергії. В цьому аспекті ці пристрої — рекордсмени.

Відсутність необхідності витрачати енергію на постійну циркуляцію повітря і розмороження випарника, а також конструктивні особливості зробили SmartFrost пристрої енергоефективними.

Моделі SmartFrost можуть працювати при при температурах навколишнього середовища нижче 0°C.

 

Обираючи між даними технологіями, необхідно розуміти, що це не вибір між поганим і хорошим, а вибір різних технічних характеристик і різних можливостей.