Ми пояснимо вам, як розпізнати найсмачніші види камбали. І, звичайно, дамо поради щодо її приготування!

М’ясо камбали дуже корисне, адже воно містить мінерали, вітаміни та мікроелементи, які сприятливо впливають на організм. Камбала легко засвоюється, тому її часто використовують в різних дієтичних рецептах. Завдяки корисним характеристикам, її часто прирівнюють до сімейства лососевих.

Мінлива зовнішність

Треба визнати: через свою будову камбала виглядає досить дивно. Але що дійсно дивно, так це те, що після вилуплення камбали веретеноподібні, виглядають і плавають зовсім як “нормальна” риба. Тільки у фазі зростання тіло стає більш плоским, і одне око блукає по голові поруч з іншим. Більшість плоских риб, в тому числі камбала, мають очі справа. Через обидва ока на одній стороні тіла вони мають стереоскопічний зір. Це дуже надзвичайно не тільки для риби, а й для тварин в цілому.

Завдяки асиметричній будові камбала плаває дуже близько до землі. Поблизу дна течія практично відсутня, тому спосіб її пересування неймовірно енергоефективний. Камбала харчується дрібними тваринами, такими як молюски, морські зірки та черв’яки на дні водоймища. Через свою специфічну форму камбала може чудово ховатись в піщаному ґрунті. Там вона чекає світанку, щоб відправитись на полювання. Таким чином, надзвичайна форма тіла камбали ідеально адаптована до життя близько до землі.

Камбала — делікатес з морських глибин

Очі камбали блукають в один бік

Види камбали

Розглянемо найпопулярніші види плоскої риби, що зустрічаються на наших прилавках.

Морська камбала має яскраво забарвлену шкіру: зеленувато-коричневу з оранжевими або коричневими точками. Живіт білий, часто вкритий темними плямами. Тіло сильно сплющене, очі розташовані на одній стороні. М’ясо морської камбали тендітне і м’яке, тому його високо цінують серед гурманів.

Річкова камбала відрізняється від своїх родичів наявністю кісткових горбиків біля основи спинного та анального плавників і невеликого шорсткого гребеня, розташованого позаду очей.

Дуже цінною плоскою рибою вважається палтус. Вона має важливе промислове значення для всіх північних стран. Відрізняється від більшості інших риб з сімейства камбалових більш подовженим тілом. Є асиметричність черепа, але вона виражена в меншій мірі, ніж у камбал.

Види камбали

Річкова, морська або палтус? Відрізнити не так легко

Як визначити, що риба свіжа

Тепер, досліджуючи рибний відділ супермаркету, ви зможете легко розпізнати камбалу. Але як дізнатись, чи вона свіжа? Наступні поради стануть вам у пригоді.

Переконайтеся, що умови навколо риби є досить прохолодними. Бажано, щоб риба була поміщена на лід, але не була повністю вкрита ним. При покупці риби ви також повинні довіряти своїм почуттям. Риба особливо свіжа, якщо вона практично не пахне, має червоні зябра і ясні очі. З попередньо розрізаним філе ви маєте покладатися тільки на ваш нюх. Якщо філе пахне солодко, має сильний рибний запах або сухе, то воно вже не свіже.

Камбалу треба якомога швидше обробити в день покупки. У стандартному холодильному відділенні вона зазвичай тримається лише один день. У секції BioFresh ви можете зберігати рибу до двох днів, або навіть до чотирьох днів за більш низької температури у контейнері BioFresh-Plus. Звичайно, камбалу можна також заморозити. Глибоко заморожена плоска риба тримається до 12 місяців.

Камбала зберігається протягом чотирьох днів при температурі -2°С у контейнері BioFresh-Plus.

Камбала зберігається протягом чотирьох днів при температурі -2°С у контейнері BioFresh-Plus.

Процес обробки

На перший погляд, обробити камбалу важко. Але це зовсім не так, якщо знати, з чого почати.

 1. Чистимо і потрошимо рибу
  Тушку необхідно розморозити, а якщо вона свіжа, то просто помити. Чистити луску не варто, а ось випатрати потрібно. Розрізається черевце, під правим плавцем, і акуратно виймається весь вміст, після чого рибу потрібно помити.
 2. Відрізаємо голову і плавники
  Плавці простіше відрізати не ножем, а кухонними ножицями. Голову відрізати гострим ножем, трохи скосивши надріз в сторону спинки.
 3. Відокремлюємо шкіру
  Щоб відокремити шкіру від м’яса, необхідно зробити розріз уздовж середини спинки, акуратно підчепити гострим кінчиком шкіру і, допомагаючи ножем, повільно знімати. Те ж саме зробити з іншого боку.
 4. Виймаємо кістки
  Зробити глибокий розріз уздовж спини, посередині. Після чого підчепити філе, і обережно зрізати його з ребер і хребта. Таким же чином зняти м’ясо з іншого боку. М’ясо буде окремо, а кістки залишаться на хребті.

Поради:

 • Щоб зрозуміти з якого боку черевце, потрібно повернути рибу до верху головою і темною стороною до себе — воно буде під правим плавцем.
 • Щоб прибрати з поверхні слиз, камбалу слід натерти кухонною сіллю, а після цього вимити.
 • Якщо під час патрання пошкодився жовчний міхур, то варто прибрати жовч серветкою, натерти рибу сіллю і добре промити. Це допоможе прибрати гіркий присмак.

 

Приготування

Камбалу можна готувати ​​різними способами

Камбалу можна готувати ​​різними способами

Камбалу можна готувати ​​різними способами: смажити, тушити, варити або готувати в духовці — у будь-якому разі м’ясо дуже смачне. Особливо добре риба поєднується з маслом, петрушкою, шавлією, лимоном, грибами, журавлиною та картоплею.

Класичний французський рецепт “а-ля меньєр”

Інгредієнти:

 • 4 порційних шматка риби
 • 1/3 чашки борошна
 • сіль
 • чорний мелений перець
 • 1 ст.л. оливкового масла
 • 50 г вершкового масла
 • 1 середній лимон
 • 1 ст.л. дрібно порізаної зелені петрушки

Приготування:

 1. Половину лимона нарізати на тонкі кружальця.
 2. Рибу промокнути паперовим рушником, посолити, посипати перцем. Обваляти рибу в борошні, струснувши надлишки.
 3. На сковороді розігріти оливкову олію, додати рибу та обсмажувати 2 хвилини з одного боку. Рибу перевернути, додати вершкове масло, сік половинки лимона, кружечки лимона і готувати ще 2 хвилини. Додати петрушку.
 4. Готову рибу перекласти на блюдо або тарілки, поливши соусом Міньєр.

Ви колись куштували камбалу, або навіть ловили її самі? Які ваші улюблені страви зі смачної рибки? Залиште коментар до цієї статті та поділіться своїм досвідом з нами на Facebook!

*Усі дані є орієнтовними та залежать в окремих ситуаціях від сорту та/або правильного зберігання без переривання холодового ланцюга від збирання врожаю/виготовлення й аж до приладу Liebherr. В продуктах із вказівкою мінімального строку зберігання дійсною є завжди дата, вказана на упаковці.