Маскарпоне, Горгонзола або Пекоріно — який би не був ваш улюблений, сьогодні важко уявити життя без сиру у його різноманітті. Одіссей Гомера виріс на молочних продуктах, а отвори в сирі підштовхнули багатьох філософів до відкриттів. Але як правильно зберігати сир? Нижче ми зібрали ключові поради.

Сир сам по собі — це вже спосіб зберігання. Кажуть, що наші предки випадково винайшли цей молочний продукт ще в епоху мезоліту, а потім використовували його, щоб довше зберігати й легко транспортувати молоко. Деякі сири зберігаються без холодильника фактично протягом декількох місяців. Однак це стосується, в основному, цілого колеса сиру, захищеного оболонкою. Один шматочок або вершковий сир слід зберігати у холодильнику.

Кожному виду сиру — свій відділ у холодильнику

Liebherr BioFresh в режимі DrySafe забезпечує ідеальні умови для зберігання сиру

Liebherr BioFresh в режимі DrySafe забезпечує ідеальні умови для зберігання сиру

Улюблений молочний продукт проживе дуже довго, якщо його зберігати у контейнері BioFresh в режимі DrySafe. З його низьким рівнем вологості та температурою трохи вище 0°С, він створює ідеальні умови для уповільнення процесу дозрівання сиру, а отже, ним можна насолоджуватися довше. Таким чином, напівтверді сири, такі як Гауда або Лірдамер, зберігатимуть свіжість протягом кількох тижнів.

Деякі види сиру, такі як твердий або вершковий, також підходять для заморожування. При -18°С їх термін зберігання може бути збільшений на кілька місяців. До речі, якщо дрібно нарізати твердий сир перед тим, як заморозити — його буде легко використовувати пізніше. Наприклад, його можна просто посипати на вашу пасту або запіканку.

Якщо ви не бажаєте сповільнювати процес дозрівання твердих сирів, таких як пармезан або альпійські сорти сиру, що їх вважають за краще споживати швидко, то слід зберігати їх у верхній частині холодильника або у Variobox.

Що робити з пліснявою?

“Шляхетна пліснява” деяких сирів, таких як блакитний, вважається делікатесом

Якщо на шматочку сиру починає формуватися цвіль, насправді вам не треба одразу ж його викидати. Якщо це твердий сир — просто переконайтеся, що уражена ділянка повністю зрізана. Ви можете споживати решту без занепокоєння. Тим не менш, м’який або вершковий сир потрібно повністю викинути, якщо на ньому починає рости цвіль.

І навпаки, їстівна цвіль, як у випадку з Камамбером або Рокфором — те, що надає сиру свій особливий смак. Щоб синя благородна цвіль процвітала, сир пронизують голками під час процесу дозрівання для подачі кисню. Ці типи цвілі є делікатесом і призначені для споживання.

Вся справа у пакуванні

Сир відчуває себе найбільш комфортно в правильному пакуванні

Ніколи не слід зберігати сир просто у холодильнику або у відділі BioFresh без пакування, інакше він висихатиме. Різні види пакування залежать від типу сиру. Для твердих, напівтвердих і таких сирів як Пармезан, Едам або Гауда, ідеально підходить спеціальний сирний папір або пергамент. Їх можна придбати в супермаркеті. Папір, на відміну від поліетилену дозволяє пройти кисню, що є необхідним для дихання. У минулому ці типи сирів також загортали тканиною, змоченою солоною водою. Тканину замінювали кожні два-три дні, щоб зберегти вологість.

Напівтвердий сир зберігатиметься протягом особливо тривалого часу у восковому папері або в багаторазових пластикових коробках. Проте ви повинні переконатися, що у пакуванні не утворюється конденсат та що сир здатний дихати. Спеціальні сирні контейнери ідеально підходять для зберігання, а також запобігають запаху сиру перейти на інші харчові продукти.

М’які сири, такий як Брі або Камамбер, краще зберігати у папері, тоді як вершковий сир, такий як Маскарпоне, Фета, Кварк або Рікотта краще залишається у пластикових контейнерах. Вони захищатимуть ці види від висихання й впливу повітря.

Їсти подано!

Ялинові дошки особливо підходять для подачі сиру

Щоб сир правильно розкрив свій смак, його слід вийняти з холодильника й упакувати за 20-30 хвилин до споживання. При кімнатній температурі ароматизатори проявляються особливо добре. Винятки становлять вершковий сир і кварк. Вони не повинні акліматизуватися і тому їх треба обробити або одразу з’їсти.

До речі, для подачі сиру найкраще пасують ялинові дошки, оскільки ця деревина може вбирати вологу і випускати її, коли це необхідно.

Якщо у вас виникли питання або коментарі щодо цієї статті, будь ласка, напишіть нам на Facebook. Будемо раді відповісти!