Preparare
Împarte in cuburi vita. Spală cimbrul și scutură-l de apă.
![](https://blog.liebherr.com/wp-content/lh-recipe-images/000511/000511_step_1_M.jpg)
Decojește cepele și usturoiul. Taie cepele în felii și toacă fin usturoiul.
![](https://blog.liebherr.com/wp-content/lh-recipe-images/000511/000511_step_2_M.jpg)
Întoarce cuburile de carne în făină și șterge excesul. Încălzește uleiul într-o tigaie și prăjește cuburile de carne în serii până se maronesc pe toate părțile. Transferă carnea într-o caserolă.
![](https://blog.liebherr.com/wp-content/lh-recipe-images/000511/000511_step_3_M.jpg)
Adaugă cepele și usturoiul în tigaie și prăjește timp de 10 minute până se maronesc, amestecând ocazional.
![](https://blog.liebherr.com/wp-content/lh-recipe-images/000511/000511_step_4_M.jpg)
Pune cepele caramelizate și usturoiul pe farfurie.
![](https://blog.liebherr.com/wp-content/lh-recipe-images/000511/000511_step_5_M.jpg)
Răzuiește coaja de lămâie. Adaugă coaja, supa de legume, berea, cimbrul și 2 linguri de suc de lămâie la carne. Asezonează cu sare și piper. Acoperă și dă-le în fiert. Lasă-le la înăbușit timp de 2 ore la o temperatură medie. Dacă este necesar adaugă bere sau supă.
![](https://blog.liebherr.com/wp-content/lh-recipe-images/000511/000511_step_6_M.jpg)
Adaugă zahărul și mierea la foarte puțin timp înainte de sfârșitul gătitului. Asezonează din nou cu sare și piper. Servește cu paste sau mămăligă.
![](https://blog.liebherr.com/wp-content/lh-recipe-images/000511/000511_step_7_M.jpg)