Preparare
Spală vinetele, usucă-le prin tamponare și taie-le în felii de 1,5 cm. Presară puțină sare, pune pe o hârtie de bucătărie și lasă să se scurgă de apă timp de 10 minute.
![](https://blog.liebherr.com/wp-content/lh-recipe-images/000047/000047_step_1_M.jpg)
Încinge o tigaie grătar. Prăjește feliile de vânătă câte 2-3 minute pe fiecare parte la temperatură mare. Scoate-le, asezonează cu piper și pune-le deoparte.
![](https://blog.liebherr.com/wp-content/lh-recipe-images/000047/000047_step_2_M.jpg)
Spală busuiocul, scutură-l de apă și rupe frunzele. Răzuie fin parmezanul.
![](https://blog.liebherr.com/wp-content/lh-recipe-images/000047/000047_step_3_M.jpg)
Pune un strat subțire de sos de roșii într-o veselă de coacere și adaugă parmezanul.
![](https://blog.liebherr.com/wp-content/lh-recipe-images/000047/000047_step_4_M.jpg)
Adaugă un strat de vinete și acoperă-le cu busuioc. Continuă stratificarea celorlalte ingrediente până când se termină.
![](https://blog.liebherr.com/wp-content/lh-recipe-images/000047/000047_step_5_M.jpg)
Termină cu sosul de roșii și presară parmezan.
![](https://blog.liebherr.com/wp-content/lh-recipe-images/000047/000047_step_6_M.jpg)
Stoarce mozzarella de apă, taie-o în bucăți mici și împarte-o peste caserolă. Coace într-un cuptor preîncălzit la 180 de grade (160°C ventilator, treapta 4) timp de 30 de minute.
![](https://blog.liebherr.com/wp-content/lh-recipe-images/000047/000047_step_7_M.jpg)