Улюблені ягоди у будь-якому віці, це найбажаніші літні ласощі — полуниці. В Україні сезон полуниці в самому розпалі з травня по липень — саме зараз — тому ми вирішили розповісти про користь червоних плодів та поділитися секретами щодо їхнього зберігання.

Полунична історія

Можливо, ви здивуєтеся, дізнавшись, що ще в кам’яному віці наші предки прагнули знайти цю невеличку ягоду. Так, наші стосунки з полуницею почалися дуже давно! В античні часи полуничка залишилася дуже близькою до серця, адже римські поети Овідій, Пліній та Вергілій її називали не інакше, як «плід богів». Однак, лише десь між XIV і XV століттями садову рослину з дрібними фруктами почали культивувати в Англії та Франції. І лише у XVII столітті сорт великих плодів був завезений в Європу з Канади. Після цього тривалого процесу залицяння й аж до середини XVIII століття ягода, яку ми всі знаємо і любимо сьогодні, нарешті досягла заслуженої та широкої популярності. 

Свіжа полуниця

Сезон полуниці: з травня по липень

Смачна та корисна

Після початку сезону полуниці — з травня по липень — багатьом людям неможливо протистояти полуничним полям. Окрім всього спектру смаків, полуниця — це справжній «вітамінний хіт», який має вищий вміст вітаміну С, ніж цитрони або апельсини; а ще вона багата мінералами, такими як кальцій, залізо та цинк. Крім того, енергетична цінність полуниці складає приблизно 32 ккал на 100 г, що робить полуницю дуже низькокалорійним смаколиком, яким можна насолоджуватися без зайвих хвилювань!

Можливо, досить несподівано, хоча полуниця складається на 90% з води, вона все ж має неймовірний аромат, перед яким важко встояти. Отже, решта 10% містить в собі секрет популярності. Виявляється, чим більше сонця отримує полуниця протягом періоду дозрівання, тим більший його вміст у фруктових кислотах, фруктозі та «ароматичних речовинах», які роблять їх такими смачними. Все ще здивовані, що полуниця така популярна?

Зберігаємо полуницю свіжою ще довше 

Мабуть, це й так зрозуміло, що найсмачнішою ягодою є та, яку їдять відразу «з грядки», адже вже через кілька годин вона починає втрачати свій аромат. Після збирання полуницю потрібно покласти до холодильника якомога швидше і, аби досягти найкращих результатів, помити її та викласти на тацю з рушником. У холодильнику вона зберігатиметься близько 1-2 діб, але, якщо ви хочете насолоджуватися полуницею ще довше, покладіть її до відсіку Liebherr BioFresh, де вона зберігатиметься до 7 діб. Зверніть увагу: дозріла полуниця дуже чутлива до пошкоджень та вологи, вони негативно впливають на смак, вміст поживних речовин і форму, і тому звичайно зберігати полуницю тривалими періодами не рекомендується.

Полуниця — мало калорій, багато вітаміну C

Що варто передбачити під час заморожування

Хоча заморожену полуницю можна безпечно зберігати аж до 2 років, її вигляд неминуче постраждає в процесі розморожування через високий вміст води. Полуниця, яку дістали з морозильної камери не підійде для прикрашання тортів або тістечок, де зовнішній вигляд дуже важливий. Але вона ідеально згодиться для мусів, сирників або морозива.

Що ми радимо: Вимийте полуницю перед заморожуванням, але пам’ятайте, що вода не має бути крижаною, а струмені води не повинні бути прямими. Найкраще — замочити полуницю у мисці. Після — розмістіть на таці, аби вона висохла, та тільки тоді видаляйте стеблі й листя, інакше вона втратить аромат.

Відсік для трав і ягід — оптимальне рішення для заморожування

Відсік для трав та ягід в морозильній камері Liebherr

Відсік для трав та ягід пропонує оптимальні умови заморожування та запобігає злипанню продуктів.

Відсік для трав і ягід Liebherr дозволяє ідеально заморозити полуницю: вона не злипнеться під час заморожування, і її можна буде легко поділити на порції та розкласти у морозильні пакети або контейнери. Полуницю слід розташувати у відділенні для трав і ягід та дати їй заморозитися протягом приблизно 10-12 годин. Традиційні морозильні пакети або багаторазові пластикові контейнери підходять для подальшого зберігання, але вони повинні бути герметичними, аби запобігти втраті води. Будь-яку полуницю з ознаками цвілі або значним пошкодженням слід негайно видалити, оскільки їх наявність може зіпсувати інші плоди.

Отже, насолоджуйтеся сезоном полуниці, поки він триває! Приготуйте випічку, зробіть той смачний фруктовий салат або Павлову, і просто з’їжте у якості перекусу.

Який ваш улюблений спосіб з’їсти полуницю? Розкажіть нам про свої улюблені способи споживати полуницю. Скористайтеся функцією коментарів під статтею або приєднайтеся до дискусії з нами у Facebook.

*Усі дані є орієнтовними та залежать в окремих ситуаціях від сорту та/або правильного зберігання без переривання холодового ланцюга від збирання врожаю/виготовлення й аж до приладу Liebherr. В продуктах із вказівкою мінімального строку зберігання дійсною є завжди дата, вказана на упаковці.