lüliti väljalülitamist

Külmikud ja sügavkülmad on reeglina kestvussportlased – nende ülesanne on hoida toitu jahedas 24 tunnil päevas ja 7 päeval nädalas. Samas tahaksime me aeg-ajalt neid masinaid välja lülitada. Näiteks siis, kui läheme pikale puhkusele või plaanime kolida. Mida tuleks aga silmas pidada enne kodumasinate väljalülitamist?

See kõik peaks olema lihtne: võta toit külmikust välja, tõmba juhe seinast ning ongi kõik. Põhimõtteliselt see käibki nii, kuid külmiku väljalülitamisel tuleb järgida teatud põhimõtteid, et vältida ebameeldivate lõhnade teket külmiku sisemuses.

Korralikult puhtaks ja uks lahti

Selleks, et vältida ebameeldivate lõhnade kogunemist, tuleb enne masina väljalülitamist see korralikult puhastada. On väga oluline, et pärast sulatust ja puhastamist jääks seadme uks suletuks – see aitab ennetada ebameeldivate aroomide teket.

Mugav puhkuserežiim

Liebherri BioFresh külmikutel on spetsiaalne puhkuserežiim, mis võimaldab külmkapi temperatuuri tõsta +15 kraadini. See aitab ennetada ebameeldivate lõhnade teket ning hoiab olulisel määral energiat kokku. Enne puhkuserežiimi aktiveerimist tuleb aga tühjendada külmiku sisemus toidust, puhastada see ning järgida kasutusjuhendis toodud samme.

Jäämasinaga külmik

Jäämasinaga külmikuid tuleb puhkuseks aga pisut teisiti ette valmistada. Enne seadme väljalülitamist tuleb käivitada jäämasina puhastusrežiim. Täpse ülevaate, kuidas seda teha, leiad oma kodumasina kasutusjuhendist. Puhastusrežiimi korral pööratakse jääkuubikute restid ümber ning lastakse üleliigsel veel ära voolata.

Kui jäämasin on asetatud puhastusasendisse, võib külmiku vooluvõrgust eemaldada ning puhastada jäämasina ja külmiku. Veesüsteemiga ühendatud külmikute puhul keera kinni ka külmikusse viiv veekraan. Külmiku taaskäivitamisel viska ära esimesed kolm jääkuubiku partiid.

Kui sul on küsimusi kodumasinate väljalülitamise ja puhastamise kohta, siis kirjuta meile! Jaga meiega ka oma näpunäiteid kommentaarides või ühine aruteluga meie Facebooki lehel.