Preparare
Pasul: 1/5
Taie pieptul de pui în bucăți mici.
![](https://blog.liebherr.com/wp-content/lh-recipe-images/000010/000010_step_1_M.jpg)
Pasul: 2/5
Amestecă pasta tikka masala cu iaurtul. Adaugă puiul, amestecă bine și lasă-le la marinat peste noapte.
![](https://blog.liebherr.com/wp-content/lh-recipe-images/000010/000010_step_2_M.jpg)
Pasul: 3/5
Decojește și taie fin ghimbirul. Decojește cepele, taie-le pe jumătate apoi în cercuri. Încălzește uleiul într-o tigaie și prăjește cepele și ghimbirul la o temperatură medie timp de 3 minute. Adaugă puiul în tigaie și înăbușește-l timp de 1 minut.
![](https://blog.liebherr.com/wp-content/lh-recipe-images/000010/000010_step_3_M.jpg)
Pasul: 4/5
Mărunțește roșiile și adaugă-le în tigaia cu piureul de roșii. Aduaugă 125 de ml de apă și dă în clocot. Reduci focul, acoperi și lași să fiarbă înăbușit timp de 10 minute.
![](https://blog.liebherr.com/wp-content/lh-recipe-images/000010/000010_step_4_M.jpg)
Pasul: 5/5
Chiar înainte de servire, adaugă din crema de soia și asezonează cu sare și piper negru. Decorează cu ce a rămas din crema de soia și chimion și servește cu orez sau pâine.
![](https://blog.liebherr.com/wp-content/lh-recipe-images/000010/000010_step_5_M.jpg)