Preparare
Clătește quinoa sub apă caldă și scurge. Pune quionoa, 200 de ml de apă și laptele într-o cratiță, dă-le în fiert și înăbușește-le, acoperite, la o temperatură mică timp de 15 minute. Oprește căldura și lasă-le să se absoarbă, acoperite, pentru încă 5 minute. Permite-le să se răcească.
![](https://blog.liebherr.com/wp-content/lh-recipe-images/000540/000540_step_1_M.jpg)
Între timp, răzuiește o pătrime dintr-o coajă de portocală.
![](https://blog.liebherr.com/wp-content/lh-recipe-images/000540/000540_step_2_M.jpg)
Separă ouăle. Bate albușurile de ouă până se întăresc, apoi gradual adaugă zahărul și amestecă cu telul.
![](https://blog.liebherr.com/wp-content/lh-recipe-images/000540/000540_step_3_M.jpg)
Amestecă gălbușurile de ou, laptele bătut și quinoa și asezonează cu coaja de portocală, scorțișoară și ghimbir. Adaugă albușurile de ouă și îndulcește-le pentru gustat.
![](https://blog.liebherr.com/wp-content/lh-recipe-images/000540/000540_step_4_M.jpg)
Unge o caserolă cu ulei și pune cu lingura amestecul de quinoa. Coace într-un cuptor preîncălzit la 200 de grade (ventilator de 180 de grade, treapta 6) timp de 30 de minute.
![](https://blog.liebherr.com/wp-content/lh-recipe-images/000540/000540_step_5_M.jpg)
Între timp, decojește ambele portocalele și scoți membrana. Păstrează sucul. Toacă stafidele. Amestecă membranele de portocale cu stafidele și sucul de portocale.
![](https://blog.liebherr.com/wp-content/lh-recipe-images/000540/000540_step_6_M.jpg)
Spală, împarte în patru și scoate miezul de la măr. Decojește și împarte pe jumătate fructul kiwi. Taie-le pe ambele în felii și amestecă cu membranele de portocală.
![](https://blog.liebherr.com/wp-content/lh-recipe-images/000540/000540_step_7_M.jpg)
Decojește bananele, taie în felii și amestecă cu celelalte fructe. Lasă salata de fructe să se absoarbă timp de 10 minute și servește cu tortul de quinoa.
![](https://blog.liebherr.com/wp-content/lh-recipe-images/000540/000540_step_8_M.jpg)