Волога і лід на задніх стінках холодильника

На задній стінці вашого холодильника іноді з’являються краплі води або навіть утворюється шар льоду? Сьогодні ми пояснимо, чому це відбувається і що з цим робити.

Варто відзначити, що в появі крапель води і невеликого шару льоду на задній стінці холодильної камери немає нічого незвичайного: це абсолютно нормальний фізичний процес. Волога завжди збирається у найхолоднішій точці, так як при низьких температурах холодне повітря містить менше водяної пари, ніж тепле. В холодильниках волога конденсується на задній стінці у зв’язку з тим, що за нею встановлено випарник, який видобуває тепло з внутрішньої камери.

У яких приладах це відбувається?

Волога і лід з’являються на задніх стінках холодильників, в яких випарник встановлений на задній стінці без будь-якої вертикальної перегородки. В приладах з вертикальними перегородками хоча і є конденсація, краплі вологи приховані за перегородкою, і тому вони не видимі.

Чи впливає поява крапель води або льоду на задній стінці на роботу холодильника?

Звичайно, ні! Як описано вище, поява крапель води на задній стінці – абсолютно нормальне явище, але цих капель може бути лише декілька. Але якщо волога накопичується у стоку для талої води, то це сигнал про те, що потрібно провести його чистку, інакше конденсат не зможе безперешкодно видалятися з холодильної камери.

Як запобігти появі льоду та конденсату на задній стінці холодильної камери?

Причини появи і кількість вологи і льоду обумовлені наступними факторами:

 • Висока температура приміщення
  Якщо в приміщенні висока температура, компресор працює довше для підтримання оптимальних умов зберігання продуктів в холодильнику. У деяких випадках це може призвести до утворення льоду.
 • Низька температура, встановлена на термостаті
  Якщо температура, встановлена на термостаті, занадто низька, повітря в холодильній камері може вбирати менше вологи, збільшуючи її формування у найхолоднішій точці, тобто на задній стінці. Крім того, зниження температури неодмінно веде до збільшення потужності охолодження, через що компресор працює довше, а конденсат не встигає потрапити в стік для талої води.
 • Продукти, що зберігаються, містять велику кількість вологи
  При зберіганні продуктів, що містять велику кількість води (наприклад, фруктів, овочів, м’яса, молочних продуктів), або страв, які ще не охолонули, відбувається виділення надмірної вологи, яка згодом осідає у внутрішньому просторі холодильної камери. З цієї причини не розміщуйте в холодильнику щойно приготовані теплі страви. Спочатку дочекайтеся, поки вони охолонуть до кімнатної температури. Якщо ваш прилад оснащений контейнером BioFresh, краще зберігайте фрукти, овочі, м’ясо і молочні продукти у ньому.
 • Часте відкривання дверей
  Часте відкривання дверей холодильника сприяє потраплянню тепла і вологи у внутрішній простір приладу, тим самим збільшуючи час роботи компресора, що може привести до утворення льоду на внутрішніх стінках холодильника.
 • Деформація ущільнювача дверей
  Якщо вода без перешкод потрапляє у стік для талої води, але при цьому на задній стінці утворюється лід або з’являється вода, то це свідчить про пошкодження або деформацію ущільнювача дверей. Тепле повітря зовні холодильника може поглинати більше вологи, ніж холодне повітря всередині холодильника; невеликий отвір в ущільнювачі дверей дозволяє теплому повітрю і вологі постійно потрапляти в холодильник. Тепле повітря буде конденсуватися або утворювати у вигляді льоду на внутрішній стінці.

 

У широкому модельному ряду холодильників Liebherr є моделі з зоною свіжості BioFresh, в яких ви ніколи не помітите появи крапель води або льоду на задній стінці завдяки застосуванню вертикальної розділової перегородки. Крім того, в контейнері BioFresh продукти залишаються свіжими і не висихають набагато довше.

Сподобалася ця стаття? – Підпишіться на нашу розсилку, і будете у курсі всіх новин світу холодильної техніки Liebherr та свіжості продуктів.

Якщо у вас є питання і коментарі, напишіть нам. Скористайтеся функцією коментарів під цією статтеюабо приєднуйтесь до обговорення на сторінці Liebherr на Facebook.