Ми бажаємо із задоволенням споживати фрукти та овочі та отримувати якомога більше корисних поживних речовин. І причина у тому, що вітаміни, мінерали та клітковина, що наявні у фруктах та овочах, для нас важливі, адже наш організм потребує їх для життєдіяльності. У супермаркеті занадто широкий вибір, який трохи розбещує нас. Чи варто зупиняти вибір лише на свіжих продуктах, або краще звернути увагу на заморожені фрукти та овочі? Дізнайтеся, які продукти насправді містять більше поживних речовин і чому насправді це так.
Заморожені фрукти та овочі мають погану репутацію. Велика кількість споживачів асоціюють заморожені продукти з низькою якістю. Й навпаки: свіжість продуктів у відділі фруктів та овочів у супермаркеті не викликає сумнівів. Але давайте детальніше розглянемо подорож, яку вже здійснили ці продукти.
Від поля до полиці
Напис «Свіже» не обов’язково означає, що підписане дійсно свіже. Фрукти та овочі на полицях зі свіжими продуктами можуть здатися кориснішими, але в більшості випадків вони вже зробили велику подорож. Найвищий вміст поживних речовин у фруктах та овочах лише відразу після збору вражаю. Однак продукти не потрапляють на наші тарілки у короткий час, а натомість вони повинні витримати довгі мандри у вантажівках постачальника. Саме звідти вони потім дістаються супермаркету. Фрукти та овочі часто зберігаються на складі протягом декількох днів без охолодження, перш ніж вони потраплять у наш кошик для покупок.
Проблема такої тривалої подорожі полягає в тому, що вітаміни, чутливі до світла, кисню та тепла, втрачаються під час транспортування. Наприклад, у супермаркеті шпинат вже може містити до 50% менше вітаміну С, ніж відразу після збору врожаю. При неправильному зберіганні також може утворитися цвіль.
Дивна річ із замороженими фруктами та овочами
Всупереч багатьом очікуванням, заморожена їжа займає провідні позиції у питанні збереження вмісту поживних речовин. Це тому, що фрукти та овочі бланшують невеликою кількістю води відразу після збору, а потім заморожують з допомогою методу швидкого заморожування. Отже, затримка між збиранням врожаю та заморожуванням часто становить лише кілька годин. Заморожування зберігає вітаміни та поживні речовини, і на шляху до нас у супермаркети нічого корисного не втрачається. Шокове замороження також означає, що смак і консистенція залишаться незмінними. Отже, ми розвіяли міф про те, що свіжі фрукти та овочі завжди корисніші, ніж заморожені. Але будьте обережні! Ні в якому разі не можна переривати ланцюг холоду. Якщо заморожені фрукти та овочі утворюють велику грудку, то це вказує на те, що в якийсь момент вони вже були розморожені.
Віддаємо перевагу «локально вирощеному»
Фрукти та овочі, вирощені вдома, завжди смачніші! Щойно зібраний урожай має найбільший вміст поживних речовин. У такому випадку фрукти та овочі проводять невелику кількість часу у дорозі. Ви можете бути впевнені, що не були використані ані хімічні пестициди, ані генетично модифіковані насіння. Якщо у вас є особливо рясний урожай, то заморозьте все, що ви не можете з’їсти свіжим, у своїй морозильній камері Liebherr, щоб подовжити насолоду багатим на вітаміни урожаєм взимку.
Звісно, далеко не у всіх є можливість самостійно вирощувати фрукти та овочі. Але нині дуже розповсюджені фермерські ринки та ярмарки, куди привозять продукти з найближчих господарств.
Ось кілька порад щодо заморожування.
Завжди пам’ятайте, що підготовка — залог успіху!
Після того, як ви принесете фрукти та овочі до кухні, головною стає підготовка. Незалежно від того, заморожені, з супермаркету чи свіжі з саду, якщо ви занадто довго варите овочі та використовуєте занадто багато води, майже всі важливі поживні речовини втрачаються. Найкраще готувати їх на водяній бані, щоб зберегти якомога більше вітамінів і мінералів. Ви повинні класти заморожені овочі прямо в пательню або каструлю без розморожування і не давати їм розморожуватися за кімнатної температури. Розморожувати фрукти краще за все обережно в холодильнику.