Nedaudz saldā, garšas ziņā kāpostam līdzīgā kolrābja sezona ilgst no aprīļa līdz oktobrim. Šim kraukšķīgajam dārzenim ir divas šķirnes – zaļgani baltā un zilgani violetā krāsā – un tas garšo lieliski gan svaigā, gan tvaicētā, gan vārītā veidā.

Kolrābis ir sakņu dārzenis, kura apakšējā daļa aug zem zemes, un dažkārt to sauc par „rāceņkāpostu”. Gan baltā, gan violetā kolrābja šķirnes veikalu plauktos atrodamas visu cauru gadu un tās galvenokārt audzē Ziemeļeiropā un Rietumeiropā.

Kohlrabi Purple Coloured

Zaļgani balto kolrābi audzē siltumnīcās un tas ir īpaši salds. Savukārt zilganvioleto šķirni audzē laukā un tā ir nedaudz lielāka un pikantāka. Eiropieši kolrābi ēd kopš romiešu laikiem. Liebherr dzimtenē Vācijā tas īpaši populārs kļuva viduslaikos, un bija tik iemīļots, ka tā nosaukums no vācu valodas, kas burtiski tulkojas kā „rāceņkāposts”, pārņemts arī citās valodās, piemēram, angļu, japāņu un krievu.

Growing kohlrabi

Kolrābji ir labi veselībai

Kolrābji satur ļoti daudz C vitamīna un tiem ir augsts šķiedrvielu saturs, kas veicina vielmaiņu un palīdz gremošanai. Tie satur arī folskābi, kāliju, kalciju, magniju un dzelzi. Jo īpaši daudz vitamīnu ir lapās – divas līdz trīs reizes vairāk, nekā pašā saknē. Šī iemesla dēļ mēs iesakām iegādāties pēc iespējas svaigākus kolrābjus, un pievienot kraukšķīgās, saldās, vitamīniem bagātās lapas ēdieniem – tās garšo lieliski un ir labas veselībai! 

Saglabājiet kolrābi ilgāk svaigu

Kolrābi var uzglabāt ledusskapī līdz pat 29 dienām, savukārt Liebherr BioFresh atvilktnē tas būs svaigs līdz pat 55 dienām. Ja dzīvojat vietā, kur kolrābji ne vienmēr ir pieejami, tos var sasaldēt līdz pat 9 mēnešiem, lai jums tie būtu pa rokai un gatavi pievienošanai gardām receptēm.