Як перевозити холодильник?

У цій колонці ми регулярно представляємо деякі з найцікавіших, найдивніших та найкумедніших запитів клієнтів, які були отримані за допомогою наших каналів обслуговування. Вони щоденно нагадують нашій сервісній службі про ту увагу, яку наші клієнти приділяють приладам Liebherr. Це підштовхує нас до вдосконалення на самих різних рівнях: від покращення холодильного і морозильного обладнання до креативного мислення про створення чогось нового.

Є стара приказка: «Переїзд гірше пожежі». Вона нагадує про те, що під час переїзду багато речей можуть бути пошкоджені не менше, ніж під час пожежі! Щоб не «обпектися» під час наступного переїзду, ми розповімо вам, як правильно перевезти холодильник з точки А в точку Б без ушкоджень. Це одне з найчастіших питань до нашої сервісної служби.

Як правильно перевозити холодильник: вертикально чи горизонтально? Факти та міфи

Незалежно від того, яким способом ви шукаєте інформацію з цього питання: в інтернеті або обговорюючи за чашкою кави з друзями, ви обов’язково зіткнетеся з популярними міфами про перевезення холодильників. Багато хто стверджує, що найкраще перевозити холодильники «лежачи», тобто в горизонтальному положенні, в той час як інші впевнені, що такі прилади потрібно перевозити тільки вертикально. Багато суперечок викликає питання: «Чи потрібно чекати кілька годин після перевезення, щоб підключити прилад до електромережі?»

З технічної точки зору (а інший і не слід довіряти), холодильники і морозильники Liebherr повинні транспортуватися суворо у вертикальному положенні, в деяких випадках допускається легкий нахил. Причина цього – конструкція пружинної підвіски, що знаходиться всередині компресора. У вертикальному положенні вона дозволяє погасити вібрації, які виникають в процесі роботи компресора. Якщо прилад перевозиться горизонтально, вібрації, що виникають під час транспортування, призводять до бічного навантаження на підвіску, через яку вона може пошкодитися.

Холодильники і морозильники Liebherr повинні транспортуватися суворо у вертикальному положенні

Холодильники і морозильники Liebherr повинні транспортуватися суворо у вертикальному положенні, в іншому випадку може бути пошкоджена пружинна підвіска.

Клієнти часто запитують, чи можна включати холодильник або морозильник відразу після перевезення до пункту призначення. На дане питання ви також знайдете суперечливі відповіді. У разі використання побутової техніки Liebherr відповідь коротка і приємна: «Так! Ви можете включати холодильник відразу після перевезення».

Таємниці успішного перевезення

Якщо ви бажаєте перенести холодильник з одного поверху на інший, вам не потрібно довго думати, як це зробити. Достатньо вимкнути пристрій з електромережі, взяти міцних помічників, які допоможуть перенести холодильник, а потім включити його в новому місці.

Однак при перевезенні приладу на великі відстані необхідно зробити наступне:

 • звільнити холодильник від продуктів;
 • вимкнути пристрій з електромережі заздалегідь, щоб морозильна камера могла розморозитися;
 • акуратно помити холодильник за допомогою миючого засобу з нейтральним рН (наприклад, за допомогою теплої води з невеликою кількістю миючого засобу); попередження: слід уникати використання оцту для чищення холодильника (часті рекомендації інтернет-ресурсів), тому що він може пошкодити пластикову поверхню камери;
 • витягти всі скляні полки з холодильника і переконатися, що вони ретельно упаковані для транспортування;
 • бажано звернути прилад в ковдри або простирадла, щоб запобігти появі подряпин;
 • завжди перевозити холодильник у вертикальному положенні, допускається тільки легкий нахил.
 • закріпити прилад ременями, щоб він не перекинувся під час транспортування;
 • закріпити двері за допомогою мотузки або стрічки, щоб вона не відкрилася під час транспортування;
 • якщо можливо, уникати сильних вібрацій при транспортуванні;
 • по прибуттю використати рівень, щоб оптимально розташувати холодильник;
 • як згадувалося раніше, можна включити холодильник відразу після транспортування.

Будь ласка, зверніть увагу, що дані поради стосуються тільки побутової техніки компанії Liebherr. Ми сподіваємося, що, якщо ви будете слідувати нашим рекомендаціям, транспортування стане простіше, і ви знову зможете насолоджуватися усіма перевагами холодильника Liebherr в вашому новому будинку.

Який у вас був досвід перевезення холодильника або морозильника? Напишіть нам! Скористайтеся функцією коментарів під цією статтею або приєднуйтесь до обговорення на нашій сторінці на Facebook.