Чи слід зберігати картоплю в холодильнику? І якщо так, то що потрібно враховувати? Всі тонкощі правильного зберігання цього популярного продукту у сьогоднішній статті.

Як правильно зберігати картоплю?

Картопля — один з найважливіших і споживаних продуктів у світі. Вона також активно використовується в якості корму для тварин та сировини для харчової промисловості. За сотні років знайомства з цією рослиною людство навчилося готувати його десятками способів, отримуючи сотні різних страв. Запечена на вугіллі, картопляне пюре, чипси… Щорічно в світі збирається і споживається понад 350 мільйонів тонн картоплі. А це означає, що величезна кількість людей на планеті цікавиться: як правильно зберігати картоплю?

Чотири головних правила:

  • Виберіть сухе, темне і прохолодне (температура нижче 15°C) місце.
  • Накрийте картоплю папером або перекладіть в паперові мішки. Це зведе до мінімуму конденсацію вологи, запобіжить передчасну усушку та озеленення через вплив світла.
  • Картоплю не слід зберігати в пластикових пакетах, адже це сприяє накопиченню зайвої вологи, і, як наслідок, картопля може вкритися пліснявою.
  • Бажано купувати картоплю в невеликій кількості, тому що багато сучасних будинків не обладнані просторою і прохолодною коморою. Тоді її можна безпечно зберігати у холодильнику впродовж короткого часу при температурі не нижче 4°C.

Ідеальна температура: від 7°C до 10°C

Мінімальна температура, яка підходить для тривалого зберігання запасів (крім «молодої» картоплі, яку найкраще їсти впродовж декількох днів після збору) становить 4°C. За цих умов уповільнюються процеси «старіння», і бульби втрачають вологу не так швидко. Але крохмаль, що міститься у цій культурі, перетворюється в цукор, через що вона стає солодкою. Особливі сорти, які використовуються в харчовій промисловості (наприклад, для виробництва чипсів), повинні зберігатися при температурі від 7°C до 10°C, бо вони більш схильні до утворення фруктози і глюкози.

Цукор, який утворюється за низькою температурою, надалі стає активним учасником реакції Майяра. Найвідомішими її проявами є рум’яна скоринка та апетитний аромат продуктів. Одним з продуктів цієї реакції є шкідливий для здоров’я канцероген — акриламід.

Тому, якщо ви не впевнені в тому, який у вас сорт картоплі, не зберігайте його при температурі менше ніж 7°C. А оскільки стандартні холодильні камери, за замовчуванням, підтримують температуру нижче, то краще вибрати прохолодний льох або комору. Звісно ж тільки як ви ще не стали щасливим власником холодильника Liebherr з відділенням, в якому встановлюється температура, аналогічна природному погребу.

Liebherr IKBV 3264 — холодильник з відділенням з температурою погребу

Liebherr IKBV 3264 — холодильник з відділенням з температурою погребу

Liebherr IKBV 3264: відділення з температурою погребу

Оскільки прохолодний підвал або комора — рідкість для сучасного житла, то вбудований холодильник IKBV 3254 від Liebherr стане ідеальним рішенням для зберігання картоплі та інших чутливих до низької температури фруктів та овочів в домашніх умовах. Ця модель оснащена спеціальним відсіком, в якому може бути встановлена температура, близька до справжнього льоху: від 6°C до 14°C.

Якщо Вам сподобалася ця стаття, поділіться нею на Facebook, або в іншій соціальній мережі з нижче наведеного переліку. Якщо у Вас виникають будь-які питання, будь ласка, напишіть нам, скориставшись формою коментарів під цією статтею, або приєднуйтеся до обговорення на нашій сторінці на Facebook.