Є три відповіді на це питання: так, ні, або інколи! В цій статті ми розкриваємо причини «за» та «проти».

Чи можна ставити теплу їжу в холодильник?

Різні точки зору щодо теплої їжі в холодильнику

Коли виникає питання, чи можна ставити теплу їжу в холодильник, думки полярно розходяться в залежності від країни, в якій ви живете. В США люди, як правило, вважають, що мікроорганізми та бактерії можуть легко з’явитися в їжі та стрімко розвиватися, чим спричинити її зіпсування, якщо вона не буде швидко охолоджена; а в Європі люди схильні вважати, що якщо поставити в холодильник теплу їжу, він споживатиме більше електроенергії. Саме з цієї причини більшість європейців ставлять їжу в холодильник тільки коли вона належним чином охолоне.

Тепла їжа: факти

Зрозуміло, що і американці, і європейці мають резонні підстави для таких кардинально протилежних точок зору. Ці підходи не виключають повністю один одного. Без сумніву, їжа зіпсується швидше, якщо вона зберігається протягом тривалого періоду при теплій температурі без охолодження — саме тому спочатку винайшли холодильники, для того щоб подовжити термін зберігання продуктів шляхом прискореного охолодження їжі та її зберігання при низькій температурі.

Також зрозуміло, що будь-якому холодильнику доведеться працювати набагато складніше, щоб зберегти свій внутрішній холод, якщо хтось поставить в нього каструлю з гарячим супом! І, звичайно, чим тепліше або гарячіше їжа, і чим її більше, тим довше холодильнику треба працювати, щоб відновити початкову температуру. А це, в свою чергу, призведе до збільшення споживання електроенергії.

Варто також звернути увагу на те, що інші продукти, які зберігаються в холодильнику, піддаватимуться впливу підвищеної температурі поставлених в холодильник теплих продуктів, що потенційно скоротить їх термін зберігання. Крім того, гаряча їжа утворює конденсат всередині холодильника, який осідає на задній стінці, викликаючи утворення льоду. Що потрібно робити, щоб уникнути цього?

Коли ви ставите теплу їжу в холодильник, пам’ятайте про наступне:

  • охолоджуйте їжу до кімнатної температури;
  • якщо можливо, розділіть гарячі блюда на порції, помістивши їх в декількох невеликих контейнерах — таким чином їжа охолоне швидше;
  • якщо ви ставите теплу їжу в холодильник, помістить її в контейнер з герметичною кришкою – таким чином зменшиться утворення конденсату та утворення льоду у внутрішній камері холодильника;
  • теплу їжу можна швидко охолодити в мисці з холодною водою;
  • не перевантажуйте холодильник продуктами для забезпечення вільної циркуляції повітря та оптимального охолодження продуктів;
  • заздалегідь активуйте режим SuperCool, він допоможе зберегти температуру всередині холодильника на заданому рівні.

Якщо у вас є питання і коментарі, напишіть нам. Використовуйте форму для коментарів нижче або приєднуйтесь до обговорення на нашій сторінці у Facebook.