Ще у давнину наші предки зрозуміли один дуже важливий факт: правильно зберігаючи їжу, її можна захистити від псування. Особливо це стосується м’яса. В минулому люди коптили або в’ялили його, щоб зберегти протягом довгої, холодної зими. Пізніше ці методи використовувалися для того, щоб ввести мясо до раціону моряків, які тривалий час подорожували в океані. У сучасні часи наукового та технічного прогресу ми розуміємо, що належне зберігання їжі при правильній температурі допомагає зупинити та запобігти розмноженню мікроорганізмів, а сучасне зберігання м’яса в значній мірі залежить від процесу охолодження та заморожування.

Як зберігати м'ясо

Поради щодо купівлі та зберігання свіжого м’яса:

 • Під час візиту в магазин купуйте м’ясо в останню чергу.
 • Завжди звертайте увагу на його походження. Якщо ви купуєте у місцевого м’ясника, запитайте його, звідки це м’ясо (якщо інформація не вказана на пакуванні). Таким чином ви зробите свій особистий невеличкий внесок у розвиток місцевого виробництва.
 • Намагайтеся якомога швидше дістатися зі свіжим м’ясом додому, зберігайте м’ясо під час транспортування у холоді (наприклад, використовуйте спеціальну сумку-холодильник).
 • Не залишайте м’ясо у власному соку. Щойно ви прийшли додому, розпакуйте його, у разі необхідності, обітріть кухонним паперовим рушником. Якщо ви купили м’ясо у вакуумному пакуванні, воно зберігається довше, але звертайте увагу на кінцеву дату. Також перевірте, щоб упакування не було ушкоджене: при проникненні повітря починається розмноження бактерій, що може призвести до швидкого псування м’яса.
 • Для короткочасного зберігання м’яса у холодильнику помістіть його в пластиковий або скляний контейнер, який щільно закривається.
 • Дерев’яні контейнери або полиці не підходять для зберігання м’яса.
 • Якщо ви купили готовий фарш, готуйте його відразу після покупки або принаймні протягом 24 годин; принаймні, він повинен бути добре загорнутий і зберігатися у холодильнику відповідно до рекомендацій щодо зберігання харчових продуктів такого типу.

Свинина

як зберігати свинину

Свинина — один з найулюбленіших видів м’яса у Німеччині, популярніший за птицю чи яловичину. Свійська свиня, яку ми знаємо сьогодні, є результатом схрещування азійських та європейських порід. Хоча німецьке свинарство було створено на початку 18 століття, воно почалося розвиватися лише в середині 19 століття. Сьогодні свинину використовують у безлічі різних страв у комбінації з іншими інгредієнтами, а також самостійно запечену у духовці або у вигляді соковитих котлет чи смаженого окісту. Ще одна дуже популярна страва зі свинини — шніцель, адаптація відомого віденського шніцеля з яловичини, з тонкого ніжного куска м’яса, панірованого в сухарях та обсмаженого в маслі.

Купуючи свинину, переконайтеся у тому, що вона має дрібнозернисту структуру та насичений рожевий колір. Якщо м’ясо дуже бліде або дуже темне та водянисте — це може бути ознакою низької якості.

Ви можете зберігати свіжу свинину в холодильнику протягом одного дня та до 7 днів у відділенні BioFresh. Звичайно, свинину можна також зберігати в морозильній камері. При заморожуванні м’ясо повинно бути запечатане у герметичне пакування із зазначеною датою та зберігатися при температурі -18 °С. Свинина може зберігатися у морозильній камері до 6 місяців.

Телятина

як зберігати телятину

Велика рогата худоба віком до 8 місяців вважається «телятами». В залежності від породи, їх вирощують для виробництва м’яса або молока. М’ясо телят відоме як «телятина», і, так саме, як і свинина, воно використовується для приготування різноманітних страв. Смажена телятина або стейк, рулет чи класичне філе — телятина завжди є чудовим вибором для святкової вечері. Ні в якому разі не слід забувати про традиційне блюдо з неї — віденський шніцель (до речі, якщо ви побачите в меню «шніцель по-віденськи», це означає, що шніцель приготовлений зі свинини, а не з телятини!). Ви можете купити телятину практично в кожному м’ясному магазині або супермаркеті. Переконайтеся в тому, що м’ясо, яке ви купуєте, має світло-червоний колір. Добре приготована телятина вважається багатьма гурманами «вершиною кулінарної насолоди».

Свіжа телятина може зберігатись протягом одного дня у холодильнику та до 7 днів у відділенні BioFresh. Телятина також ідеально підходить для заморожування. При заморожуванні м’ясо повинно бути запечатане у герметичну упаковку із зазначенням дати та зберігатися при температурі -18 °С. Ще краще зберігати його у вакуумному герметичному пакеті, деякі м’ясні магазини пропонують послуги з вакуумного пакування. Запакована таким чином телятина може зберігатися у морозильній камері до 12 місяців.

М’ясо ягняти

як зберігати м'ясо ягняти

Молода баранина — це м’ясо овець молодше одного року. Гурмани вважають це м’ясо одним з найкращих видів м’яса. У всьому світі вирощування овець як домашніх тварин має давню історію, оскільки вони завжди були важливим джерелом вовни, молока та м’яса. Їхнє соковите блідо-червоне м’ясо є ніжним та ароматним, воно гармонійно комбінується з різноманітними травами, такими як тим’ян, розмарин і м’ята. Баранина є відносно м’якою, містить високоякісний білок і чудово доповнює збалансовану дієту.

Ви можете зберігати свіжу баранину в холодильнику протягом одного дня. Рекомендується витерти м’ясо кухонним рушником, помістити його на тарілку, а потім накрити фольгою/папером для їжі. Якщо у Вашому холодильнику є відділення BioFresh, ви можете зберігати там баранину до 7 днів. При заморожуванні м’ясо повинно бути запечатане у герметичну упаковку із зазначенням дати та зберігатися при температурі -18 °С. Ще краще зберігати його у вакуумному герметичному пакеті: це збільшить строк зберігання до 10 місяців.

Птиця

Термін «птиця» часто використовується як колективний іменник для опису домашніх птахів, які вирощуються для отримання яєць, м’яса або пір’я. Це курки, гуси та качки. М’ясо птиці є важливим джерелом загального раціону харчування, тому курки, гуси та качки вирощуються у всьому світі. Приготовлена на грилі, запечена у духовці або смажена птиця завжди є смачною. М’ясо птиці має багато важливих поживних речовин і підходить для збалансованої дієти: воно містить високоякісні білки, вітаміни, мінерали та сприятливі жирні кислоти, тому існує безліч вагомих причин для того, щоб домашня птиця стала звичайним доповненням до вашого меню. Свіже м’ясо птиці надто чутливе, тому після покупки його слід принести якомога швидше додому — в ідеалі в сумці-холодильнику. При покупці свіжого м’яса птиці зверніть особливу увагу на кінцеву дату споживання. Якщо птиця заморожена, зверніть увагу на термін придатності.

Зберігайте м’ясо свіжої птиці на решітці на тарілці та накрийте фольгою або папером для їжі. М’ясо птиці можна зберігати в холодильнику протягом доби або у відділенні BioFresh до 6 днів. Використання решітки гарантує, що м’ясо не буде занурено у власні соки. М’ясо птиці у вакуумному пакуванні можна зберігати у морозильній камері при температурі -18 °С до 6 місяців.

Важливо: щоб запобігти розповсюдженню сальмонели, розморожуйте курку у холодильному відділенні у глибокій накритій кришкою посуді з встановленою решіткою. Обережно злийте воду, що залишилася після процесу розморожування, а потім промийте м’ясо холодною проточною водою.

Яловичина

як зберігати яловичину

Протягом всієї історії м’ясо було важливою частиною нашого раціону, а яловичина високої якості вже давно є джерелом багатьох цінних поживних речовин та важливих вітамінів. Яловичина — це колективний іменник, який вживається для позначення різних типів м’яса великої рогатої худоби, яке отримують від тварин чоловічої та жіночої статі різного віку. Воно поділяється на такі категорії:

 • М’ясо бика;
 • М’ясо корови;
 • М’ясо буйвола;
 • М’ясо телиці;
 • М’ясо теляти.

Попри те, що продавці не маркують м’ясо відповідно до цих категорій, вам необхідно добре розуміти, що ви купуєте, та звертати увагу на колір м’яса: телятина має блідо-червоний колір; м’ясо молодого буйвола є середньо червоним; м’ясо телиці або бика є яскраво-червоним; а м’ясо корови — темно-червоним. Яловичину можна готувати різноманітними способами. Для цього використовують різні частини туші. Антрекот та стейк є вирізками зі спинної частини, а ромштекс є вирізкою зі спинної частини або верхньої частини задньої ноги. Які частини туші краще підходять для стейків, шніцелів або гуляшу залежить від структури м’ясних волокон: м’ясо дрібноволокнистої структури зі спини або стегна є ідеальним для смаження або приготування на грилі, в той час як м’ясо більш грубої структури краще підходить для томління, запікання або тушкування.

Ви можете зберігати свіжу яловичину в холодильнику протягом одного дня або до 7 днів у відділенні BioFresh. Переконайтеся в тому, що яловичина не занурена у власні соки. Бажано зберігати яловичину на решітці у глибокій тарілці або у скляному посуді, щоб всі соки стекли. Якщо ви хочете заморозити яловичину, запакуйте її в герметичне пакування із позначенням дати та зберігайте при температурі -18 °С. Заморожування у вакуумній упаковці найкраще підходить для зберігання яловичини, деякі м’ясні магазини пропонують такий вид пакування. Заморожену таким чином яловичину можна зберігати до 12 місяців.

Дичина

Термін «дичина» походить з мисливського світу, а справжні цінителі м’яса вважають дичину справжнім частуванням. Її поділяють на дві категорії: перната дичина та хутрова дичина.

Найважливіша перната дичина:

 • Перепілка;
 • Дикий голуб;
 • Дика качка;
 • Фазан;
 • Куріпка.

Найважливіша хутрова дичина:

 • Благородний олень;
 • Косуля;
 • Дикий заєць;
 • Дикий кабан.

Попри те, що полювання зазвичай відбувається тільки в осінні та зимові місяці, м’ясо дичини в наші часи доступне протягом всього року. Краще за все купувати свіже м’ясо у спеціалізованому м’ясному магазині, супермаркеті або магазині делікатесів.

Переконайтеся в тому, що м’ясо не має ні чорного відтінку, ні металічного блиску. Ви також можете купити м’ясо безпосередньо у мисливця, але у такому разі перевірте, чи було воно офіційно перевірено на трихінельоз. І ще одна невеличка порада: оскільки м’ясо дичини вже має свій інтенсивний аромат, не використовуйте під час приготування багато приправ. До м’яса дичини особливо підходять лавровий лист, гвоздика, розмарин і ягоди ялівцю.

Ви можете зберігати свіжу дичину в холодильнику протягом одного дня або до 7 днів у відділенні BioFresh. Переконайтеся в тому, що дичина не занурена у власні соки. Бажано зберігати дичину на решітці у глибокій тарілці або у скляному посуді, щоб всі соки стекли. Якщо ви хочете заморозити дичину, запакуйте її в герметичне пакування із позначенням дати та зберігайте при температурі -18 °С. Заморожування у вакуумному пакуванні найкраще підходить для зберігання дичини, деякі м’ясні магазини пропонують такий вид пакування. Заморожену таким чином дичину можна зберігати до 9 місяців.

Якщо Вам сподобалася ця стаття, поділіться нею на Facebook, або в іншій соціальній мережі з нижче наведеного переліку. Якщо у Вас виникають будь-які питання, будь ласка, напишіть нам, скориставшись формою коментарів під цією статтею, або приєднуйтеся до обговорення на нашій сторінці на Facebook.