Katru nedēļu jūs uz mājām nesat milzīgus maisus ar dažādiem produktiem no tirgus un lielveikalu plauktiem. No vienas puses, tas ievērojami atvieglo jūsu dzīvi, bet, no otras puses, to sarežģī, jo ne katrs pastāvīgi var atcerēties visas šīs gastronomiskās daudzveidības derīguma termiņus. Atcerieties, cik bieži jūs atverat ledusskapja durvis un uzdodat sev jautājumu: “Cik ilgi šie produkti jau šeit atrodas?” Mēs esam pārliecināti, ka šī problēma personīgi pazīstama daudziem. Īpaši tas attiecas uz olām. Lai gan šis ir ļoti delikāts produkts, tā ārējais izskats nemainās ilgu laika posmu, tāpēc “uz aci” noteikt olas svaigumu ir gandrīz neiespējami. Protams, nevienam nav noslēpums, ka olu var sasist un mēģināt noteikt tās svaigumu pēc smaržas, bet pastāv arī citas iespējas. Minēsim dažus veidus, kā var pārbaudīt olu svaigumu.

1. Iegremdējiet olas ūdenī

Ievietojiet olas dziļā tvertnē ar aukstu ūdeni. Ja tās paliek pie tvertnes dibena horizontāli, tad tās ir ļoti svaigas. Olas, kas ir nedaudz slīpi ar resno galu uz augšu, vairs nav pirmā svaiguma, bet pagaidām vēl ir lietojamas silto ēdienu pagatavošanā. Olas, kas uzpeldējušas virspusē, ir bojātas, tās nedrīkst ēst! No tām ieteicams iespējami ātri atbrīvoties.

Olas uzpeld virspusē, jo mitrums iekšienē ar laiku iztvaiko caur čaumalu un izveidojusies “brīvā” telpa tiek aizpildīta ar gaisu. Jo vairāk gaisa olas iekšpusē, jo augstāk tā uzpeld. Un, protams, jo tā arī ir vecāka.

2. Pārbaudiet baltumu un dzeltenumu

Sasitiet vienu no olām un pievērsiet uzmanību baltuma un dzeltenuma stāvoklim. Ja dzeltenums ir izspiedies, bet baltums ir sīksts un atrodas cieši apkārt dzeltenumam, tad ola ir ļoti svaiga. Toties tad, ja dzeltenums ir plakans, bet baltums ir šķidrs, tad tā ir novecojušas olas pazīme.

Iemesls: ar laiku olas baltuma saites (dažādas vielas, kas savienotas savā starpā) sairst, tāpēc vecā olā dzeltenums un baltums nav cieši savienots kopā.

3. Pakratiet olu

Ja kratīšanas laikā jūs nedzirdēsiet blakus skaņas, tad droši varat lietot olu pārtikā – tā ir svaiga. Ja ir dzirdami šļaksti vai viļņošanās, tas nozīmē, ka olas iekšpusē ir nokļuvis gaiss un paplašinājis dabisko gaisa burbuli. Tādu olu ēst vairs nedrīkst.

4. Pievērsiet uzmanību derīguma termiņam

 

Uz olu iepakojuma vienmēr ir derīguma termiņa norāde. Piegādātājs garantē, ka produkts saglabāsies svaigs, ja tiks ievēroti glabāšanas noteikumi. Parasti olas pārtikā var lietot vēl kādu laiku pēc derīguma termiņa beigām, bet pirms tā beigām ļoti ieteicams pārbaudīt olu svaigumu ar iepriekš aprakstītajām metodēm.

Lietojot olas pārtikā, īpaša uzmanība jāpievērš higiēnai. Ievērojiet šādus ieteikumus:

  • pērciet tikai svaigas olas un izmantojiet tās līdz derīguma termiņa beigām;
  • uzglabājiet olas ledusskapī. Ja temperatūra ir zemāka par 6°C, tad salmonellas baktērijas nevairojas. Istabas temperatūrā to daudzums palielinās, un ņemiet vērā, ka turpmāka dzesēšana situāciju neglābs;
  • ēdienu pagatavošanai no jēlām olām izmantojiet tikai ļoti svaigas olas;
  • vāriet olas vismaz 5 minūtes verdošā ūdenī;
  • ja olām ir beidzies derīguma termiņš, tad kādu laiku tās vēl var lietot pārtikā, bet tikai tad, ja tiek rūpīgi pagatavotas. Salmonellas baktērijas iet bojā pie 70°C temperatūras;
  • ja olas čaumala ir bojāta, tad šī ola tūlīt jāpagatavo. Šādu produktu uzglabāt vairs nedrīkst.

Kur vislabāk uzglabāt olas Liebherr ledusskapī?

Olas var uzglabāt aukstuma kamerā ne ilgāk par 15 dienām. Liebherr svaiguma zonā BioFresh tās var uzglabāt daudz ilgāk – līdz pat 45 dienām.

Labprāt dzirdētu arī kādi citi veidi tiek izmantoti, lai noteiktu vai olas ir svaigas! Izmantojiet zemāk esošo formu komentāriem vai pievienojoties Facebook lapai!

Vēlam Jums labu apetīti un labākam noskaņojumam dalamies ar mūziķu apvienības Olas videoklipu!

 


Komentāri