Pat neskatoties uz lielo kulināro pieredzi, daudzi no mums laiku pa laikam virtuvē pieļauj tipiskas kļūdas, kuras negatīvi ietekmē ēdiena kvalitāti. Mēs esam sagatavojuši detalizētu instrukciju par to, kā izvairīties no visizplatītākajām kļūdām. 

1. Dārzeņus un augļus glabājiet atsevišķos konteineros vai svaiguma zonā

Visi dārzeņi un augļi izdala etilēnu – gāzi, kas paātrina to nogatavošanos. Daži no tiem izstrādā to īpaši lielā daudzumā. Lai tie neietekmētu pārējos augļus un dārzeņus, kas ir jutīgi pret šo vielu, glabājiet tos atsevišķi. Piemēram, daudziem ledusskapjiem ir divi konteineri. Vienā no tiem var ievietot augļus un dārzeņus, kas jutīgi pret etilēnu, otrā – produktus, kas aktīvi to izdala, piemēram, tomātus.

Dārzeņi un augļi, kas ir jutīgi pret etilēnu: āboli, gurķi, burkāni, salāti, kartupeļi, brokoļi.

 

 

Produkti – rekordisti etilēna izdalīšanā: tomāti, plūmes, bumbieri, banāni, avokado, kivi un mango.

 

 

 

Pievērsiet uzmanību, ka banānus nedrīkst uzglabāt ledusskapī.

Viss ir daudz vienkāršāk, ja jums ir Liebherr ledusskapis ar BioFresh svaiguma zonu. Jūs varat ievietot visus augļus un dārzeņus HydroSafe konteinerā un nebaidīties par to saglabāšanu. Turklāt tajā tie paliks svaigi daudz ilgāku laiku. Kā tas ir kļuvis iespējams? Viss noslēpums ir precīza temperatūras uzturēšana 0°C līmenī un optimāls mitruma līmenis. Šādi nosacījumi ļauj produktiem palikt svaigiem daudz ilgāku laiku.

Centieties nepiepildīt konteinerus līdz maksimumam. Šādā gadījumā pasliktināsies gaisa cirkulācija, kā rezultātā produkti var ātrāk sabojāties.

 

2. Neievietojiet karstu ēdienu plastmasas konteineros

Liela daļa plastmasas konteineru satur kaitīgas ķīmiskas vielas, kas augstas temperatūras iedarbībā var izdalīties un iekļūt ēdienā. Tāpēc šādos traukos nedrīkst ievietot karstus ēdienus, piemēram, tikko sagatavotu zivi vai spageti.

Neaizmirstiet par savu veselību! Atcerieties, ka karstam ēdienam labāk izmantot stikla vai keramikas traukus. Tomēr var arī vienkārši pagaidīt, kamēr tas atdziest līdz istabas temperatūrai, un pēc tam to ievietot plastmasas konteineros.

 

3. Neizmantojiet garšvielas, kas palikušas burciņas lejas daļā

Ja vien nesat liels karija vai kurkumas mīļotājs, jums visticamāk atradīsies vairākas gandrīz tukšas burciņas, kuru dibenā palicis neliels garšvielu daudzums. Neskatoties uz to, ka tās aizņem vietu, izmest tās žēl, jo iemīļotās garšvielas maksā samērā lielu naudiņu. Tomēr ar laiku tās sāk bojāties un zaudē savu aromātu. Lai jums neuzkrātos garšvielu rezerves, kurām beidzies derīguma termiņš, pērciet tās nelielos daudzumos. Bet to uzglabāšanai izmantojiet mazas stikla burciņas ar hermētisku vāku. Tās ir jāuzglabā izolēti no saules gaismas un siltuma avotiem. Izgarojumi, kas rodas ēdiena gatavošanas laikā, var iesūkties garšvielu trauciņā, kas katrā ziņā izraisīs to saķepšanu, pelējuma veidošanos un garšas zaudēšanu. Šī iemesla dēļ burciņas ar garšvielām nevajadzētu atvērt virs plīts, uz kuras gatavojas ēdiens.

 

4. Neveriet vaļā cepeškrāsni cepšanas laikā

Neviens negrib sadedzināt lazanju vai palaist garām brīdi, kad pīrāgā jāievieto pildījums, tomēr tāpēc nav obligāti katru reizi jāskatās cepeškrāsnī. Atverot durvis, no tās iziet liela daļa siltuma, kas samazina uzstādīto temperatūru. Tā rezultātā ēdiens gatavojas ilgāk, bet cepšana vairs nenotiek tik vienmērīgi.

Ja vien iespējams, skatieties cepeškrāsnī tikai caur stikla durvīm. Lai pārbaudītu ēdienu, pietiek vienu reizi atvērt cepeškrāsni gatavošanas procesa vidū.

 

5. Nenovietojiet daudzus produktus uz ledusskapja augšējā plaukta

Visaugstākā temperatūra ledusskapī – uz augšējā plaukta. Tas skaidrojams ar to, ka siltā gaisa plūsma vienmēr ceļas uz augšu. Paaugstinātās temperatūras dēļ produktu uzglabāšanas laiks var samazināties. Šī problēma ir atrisināta Liebherr ledusskapjos, kas aprīkoti ar PowerCooling sistēmu. Pateicoties tai, ledusskapī vienmēr tiek uzturēta vienmērīga temperatūra.

Turklāt jaunajos BluPerformance paaudzes modeļos PowerCooling ventilatora konstrukcijā integrēts viegli nomaināms filtrs uz aktivētās ogles pamata, kas garantē optimālu gaisma kvalitāti.

 

6. Necepiet dārzeņus pārāk augstās temperatūrās

Pirmajā brīdī šķiet, ka labi uzkarsētai cepeškrāsnij ir svarīga nozīme, lai dārzeņi iegūtu kraukšķīgu tekstūru. Tomēr pārāk augstā temperatūrā tie sanāk zeltaini, bet nepietiekami izcepti no iekšpuses. Protams, nepastāv universālas rekomendācijas par ideālo temperatūru dārzeņu cepšanai, tomēr praksē pietiek ar ne vairāk kā 200°C. Savukārt gatavošanas laiks būs tieši atkarīgs no to izmēriem, piemēram, biezi sagrieztas kartupeļa šķēles cepsies ilgāk nekā pākšu pupiņas.

Vēl viens neliels padoms, lai dārzeņi izceptos vienmērīgi, atstājiet pietiekami lielu attālumu starp tiem.

 

7. Nemazgājiet augļus un dārzeņus, ja negrasāties tos ēst tuvākajā laikā

Nav vērts mazgāt augļus un dārzeņus, ja negrasāties tos uzreiz ēst. Pēc kāda laika pēc produktu ievietošanas ledusskapī uz to virsmas var parādīties pelējums. Risinājums ir samērā vienkāršs: augļus un dārzeņus mazgājiet tieši pirms ēšanas vai to gatavošanas. Izņēmums – sēnes. Tām ir poraina struktūra, kas kā sūklis uzsūc mitrumu. Tāpēc tās vislabāk ir noslaucīt ar mitru lupatiņu. Ja tomēr esat nolēmuši sēnes mazgāt, obligāti tās nožāvējiet, izklājot uz papīra dvieļa.

Vai zināt vēl kādu kļūdu, kuru bieži pieļauj virtuvē? Padalieties ar to ar mums, atstājot komentāru zemāk vai pievienojoties mūsu Facebook lapai.