Kādēļ no ledusskapja dažkārt nāk skaņas? Un kas ir skaņas tiesneši? Uzņēmumā Liebherr mēs pastāvīgi strādājam pie tā, lai padarītu ledusskapjus arvien klusākus. Vislabākie piemēri tam ir klusie modeļi, ko gandrīz nevar dzirdēt, pateicoties to īpašajam dizainam. Mūsu postā uzziniet vairāk par kluso atdzesēšanas pasauli.

Liebherr nepārtraukti uzlabo ledusskapju pasauli – tas ietver arī klusos ledusskapjus. Bet kādēļ daži ledusskapji vienalga pa laikam rada troksni? Un kas to izraisa?

 

Šodien ledusskapī ir vairāk trokšņu izraisītāju

 

Tā ir diezgan normāla parādība, ka ledusskapis reizēm rada troksni. Pagātnē ledusskapī bija tikai kompresors un termostats. Laiku pa laikam termostats deva signālu kompresoram, kad to bija nepieciešams “iedarbināt”, lai uzturētu ledusskapī konstantu temperatūru. Tomēr modernajos ledusskapjos ir daudz vairāk tehnoloģiju, un tās ir daļēji atbildīgas par neparastajiem trokšņiem, kas tiek uztverti kā traucējoši. Iespējamie trokšņu avoti ietver:

 

  • BioFresh moduļus ar ventilācijas un gaisa aizbīdņiem
  • NoFrost moduļus ar ventilācijas un atkausēšanas sildītājiem
  • Vairāku zonu kontroles ar kontroles vārstiem, kas ietverti dzesēšanas ķēdē, u.c.

 

Turklāt aukstumaģents dzesēšanas ķēdē ieņem dažādus agregātstāvokļus (gāzveida līdz šķidram) un ārkārtējos gadījumos iziet temperatūras atšķirībām no +80 līdz -40°C. Iesaistīto fizikālo procesu (izplešanās, saraušanās) dēļ tas, protams, var radīt konkrētus trokšņus.

 

“Ledusskapis čukstētājs”

 

Paliek pamatots jautājums: Ko Liebherr Domestic Appliances patiesībā dara, lai novērstu šos trokšņus vai vismaz samazinātu tos? Liebherr inženieri un izstrādātāji nepārtraukti pieliek lielas pūles, lai samazinātu trokšņus ledusskapjos. Rezultātā ierīcēm tiem veikts rentgens kā 1980-ajos gados, lai noteiktu ierīces aukstumaģentu iesmidzināšanas trokšņus. Skaņas pētījumu uzņēmumā Liebherr gadu gaitā ir piedzīvojuši nepārtrauktu progresu. Tagad ierīces tiek pakļautas īpašiem testiem modernās skaņas mērīšanas telpās, lai noteiktu trokšņu avotus un veiktu atbilstošus pasākumus to samazināšanai. Skaņas mērīšanas telpās mēs sākam “noklausīties” ierīces, tā teikt, ļoti uzmanīgi klausīties.

 

 

Trīs piemēri, kā Liebherr samazina trokšņus:

  • Kompresori ar kontrolētu ātrumu – parastie kompresori darbojas pie apm. 3 000 apgriezieniem minūtē, bet modeļi ar kontrolētu ātrumu standarta darba režīmā iztiek ar 1000 līdz 1600 apgriezieniem minūtē.
  • Ventilatori ar kontrolētu ātrumu – ventilatori līdzīgi kā kompresori arī ir kontrolēts ātrums. Tādēļ tie darbojas tikai tik bieži un ātri, cik tas nepieciešams, lai uzturētu konstantu iekšējo temperatūru.
  • Aukstumaģents R600a bez CFC – aukstumaģentam R600a nepieciešams mazāks spiediens nekā citiem aukstumaģentiem tajā pašā temperatūrā. Rezultātā tehnoloģijai dzesēšanas ķēdē nepieciešams mazāks spēks, kas savukārt samazina troksni.

 

Testē auditorija: Liebherr skaņas tiesnesis ir klausīšanās

 

Lai turpinātu mūsu ierīču izdoto skaņu samazināšanu, uzņēmumā Liebherr pie trokšņu samazināšanas strādā ne tikai skaņas inženieri. Īpaši “skaņas tiesneši”, kas ir kolēģi, kas nestrādā attīstības nodaļā, testa fāzes laikā (t.i. pirms jaunas ierīces nonākšanas tirgū) ļoti uzmanīgi klausās. Tādā veidā attīstītāji saņem atgriezenisko saiti par to, kā tiesneši ir uztvēruši troksni un kurās jomās akustiku vēl nepieciešams uzlabot. Tā mēs nodrošinām, ka tiek ņemts vērā neatkarīgas grupas jutīgums pret skaņu. Tas ļauj mums nepārtraukti optimizēt mūsu ierīces.

 

Cilvēki ir kļuvuši jutīgāki pret troksni

 

Šajā posmā tomēr jāpiemin, ka ir mainījies tas, kā cilvēki uztver skaņas, un tagad daudzi ir jutīgāki pret troksni. Iemesls tam cita starpā, ir veids, kā šodien būvē ēkas ar mazu enerģijas patēriņu. Juridisko prasību dēļ ārsienas un logi ir labi izolēti. Rezultātā mājoklī neiekļūst gandrīz nekādi trokšņi no ārpuses, tādēļ iekšējie trokšņi, piemēram, mājsaimniecības ierīču radītie, tiek uztverti intensīvāk.

 

Ja jums patika šis posts, parakstieties uz informatīvo izdevumu vai dalieties ar postu Facebook!