Herbs

Aromātisku garšaugu podi, kas rotā palodzi vai balkonu, vai ir izkaisīti pa jūsu dārzu, ir viens no tiem burvīgajiem vasaras akcentiem, kurus mēs vēlētos baudīt visu gadu. Vai ir iespējams paildzināt vasaras augu aromātu un garšu baudīšanu uz dažiem mēnešiem? Mūsuprāt, jā, tādēļ šajā rakstā piedāvājam dažas idejas, kā ātri pagatavot pāris kulinārijas gardumus, kas sevī saglabās vasaras garšas, izmantojot tikai jūsu mājās audzētos garšaugus.

Garšaugu eļļa

Eļļa, kas piesātināta ar rozmarīna, timiāna vai taragona tīro un spēcīgo garšu, ir ļoti viegli pagatavojama: vienkārši pievienojiet paša izvēlētus garšaugus pirmā spieduma olīveļļai un ļaujiet stāvēt 4-6 nedēļas. Garšaugos esošās ēteriskās eļļas piešķir olīveļļai aromātu, kā rezultātā tiek iegūta garda un aromātiska garšaugu eļļa, kas glabājas ilgu laiku.

Garšaugu sāls

Sāls ir dabīgs konservants, un garšaugu sāli var viegli pagatavot mājās. Sāls saglabā garšaugu aromātu, turklāt svaigi pagatavots garšaugu sāls glabāsies mēnešiem ilgi. Ir iespējams kombinēt jebkādus garšaugus, vienkārši sasmalciniet tos, sajauciet tos ar sāli attiecībā 1/3:2, pēc tam ļaujiet nedaudz izžūt, un ievietojiet glabāšanai noslēgtā traukā.

 

Herbs Salt

Svaigs garšaugu pesto

Kas gan var būt gardāks par spageti ar svaigu pesto? Svaigais garšaugu pesto ir ļoti viegli pagatavojams, izmantojot sasmalcinātas bazilika lapas, ciedru riekstus, parmezānu, ķiploku un olīveļļu (ja jums patīk nedaudz asumiņa, varat pievienot arī svaigu čili!). Tā ir ideālā vasaras maltīte, ko var viegli pagatavot un kas garšo dievīgi!

Žāvēti garšaugi

Svaigi ievāktu garšaugu žāvēšana ir viegls veids, kā saglabāt tos rudens un ziemas mēnešiem. Žāvētu garšaugu saišķim: ievāciet buntīti garšaugu, sasieniet kopā to kātus un žāvēšanai pakariniet ar kātiem uz augšu labi vēdinātā telpā. Pirms novietošanas glabāšanai pārliecināties, ka garšaugi ir viscaur izžuvuši, arī vidū, lai uz tiem nesāktu veidoties pelējums.

Lūk, jūs redzat, ka vasarai nav jābeidzas tik drīz un jums nav jāiegādājas garšaugi lielveikalā – jūs varat turpināt baudīt savu pašu vasaras garšaugu burvīgo aromātu! Turklāt, izmantojot radošus veidus, kā saglabāt mājās audzētus garšaugus, jūs ne tikai papildināsiet savas maltītes ziemā ar jaunām garšas dimensijām, bet ietaupīsiet arī naudu!

Saglabājiet tikko ievāktos garšaugus ilgāk svaigus

Ja nevēlaties tikko ievāktos garšaugus izmantot uzreiz, bet vēlaties, lai tie saglabātu svaigumu, tie ir jāievieto ledusskapī. Parastā ledusskapja nodalījumā garšaugi saglabāsies svaigi līdz sešām dienām, savukārt Liebherr BioFresh atvilktnē tie savu svaigumu saglabās līdz pat trīspadsmit dienām. Ja neplānojat apstrādāt savus garšaugus kādu ilgāku laiku, tos var droši saldēt arī izmantošanai vēlāk.

Liebherr garšaugu un ogu atvilktne ļauj ideāli sasaldēt produktus; sasalšanas laikā tie nesalips kopā, līdz ar to tos būs viegli sadalīt porcijās un novietot glabāšanai, tiem esot sasalušiem. Turklāt tiek pasargāta trauslo garšaugu, piemēram, bazilika vai nasturcijas, forma un izskats. Mūsu padoms: Piparmētru lapiņas (sasmalcinātā vai veselā veidā) var iesaldēt nelielā ūdens daudzumā, piemēram, ledus gabaliņos. Šādā veidā jūs iegūsiet tūlītēji izmantojamu sastāvdaļu zupām un mērcēm, vai arī jūs varat pārsteigt savus viesus, ievietojot pāris ledus gabaliņu viņu kokteiļos.

Liebherr Freezer Trays for Herbs

 

Kāda ir Jūsu mīļākā garšviela? Kā Jūs to izmantojat gatavojot ēdienu? Ierakstiet komentāru izmantojot sadaļu zemāk vai pievienojaties mūsu Facebook grupai!