Glāze dzirkstošā vīna vai šampanieša ir bauda svētku laikā vai Jaungada vakarā. Tomēr, daudzi no mums izjūt nelielu nedrošumu un neveiklību, kad ir jāver vaļā pudele – tam ir iemesls. Galu galā spiediens, kāds ir dzirkstošā vīna pudelē, var būt pat četras reizes lielāks nekā mašīnas riepā! Korķa izšaušanas brīdī tas var lidot ar ātrumu līdz pat 50 km stundā! Bet, sekojot mūsu profesionāļu ieteikumiem, kas minēti zemāk rakstā, jūs uzzināsiet, kā vērt vaļā šādas pudeles ar pārliecinātību un smalkumu.

  • Dzirkstošajam vīnam vienmēr ir jābūt labi atdzesētam, pirms vērsiet to vaļā. Improvizēta pēdējās minūtes dzesēšana ledus spainī spēs sniegt vajadzīgo temperatūru. Karbonizācijas process vīnā, līdz ar to arī pati garša – būtiski uzlabojas, ja dzirkstošais vīns ir uzglabāts optimālos apstākļos un laicīgi atvēsināts. Lai saņemtu maksimālu baudu, uzglabājiet šampanieti vismaz vienu nakti savā Liebherr vīna uzglabāšanas skapī.
  • Lielākajai daļai dzirkstošo vīnu ir maza strēmele, lai noņemtu papīra kapsulu. Mēs rekomendējam veikt precīzu iegriezumu zem pudeles apakšējās malas, kā parasti darām ar vīnu. Tā kopumā izskatīties gan labāk, gan elegantāk.

 

Don't worry about popping the cork - here's how to open a bottle of sparkling wine

 

  • Tālāk atbrīvojiet metālisko sietu ar vienu roku, bet ar otru turiet korķi. Vienmēr domājiet par to, lai korķis būtu nosegts ar vienu roku un nekad nevērsiet pudeli pret kādu viesi vai pret savu seju. Ja sieta ņemšanas laikā jūtat, ka korķis spiežas ārā, labāk ir atstāt to virsū un ņemt korķi ārā ar visu sietu. Citādāk, ņemiet nost sietu, pārliecinoties, ka turat korķi savā vietā.
Don't worry about popping the cork - here's how to open a bottle of sparkling wine

 

 

  • Ja metāliskais ietvars ir palicis uz korķa, tad ir ieteicams to apklāt ar kādu auduma salveti, lai novērstu rokas traumas. Tomēr, pat korķim, kas ir stabili nekustīgs, rekomendējam uzklāt audumu, jo tādā veidā būs vieglāk to turēt.

 

Don't worry about popping the cork - here's how to open a bottle of sparkling wine

 

  • Atvēršanas brīdī turiet pudeli apmēram 45° leņķī. Šāda rīcība palielinās pudeles kakliņa laukumu, novēršot putošanos pāri malām liela spiediena krituma dēļ. Kad veram vaļā, viena roka tur korķi vietā, ar otru griežam pudeli. Šādas darbības ļaus iegūt lielāku kontroli pār korķi, kas jau spiežas uz āru. Tālāk, ievērojot atbilstošu pretspiedienu ar roku, ļauj korķim slīdēt ārā, cik vien lēni iespējams. Ideālā gadījumā mēs gribam dabūs skaņu „pssššhhh”, nevis skaļu „POP”!
  • Ielejot dzērienu glāzēs, turam tās nelielā leņķī, lai izvairītos no liekas putošanās, un, lai dzēriens nepazaudētu pārāk daudz CO2. Glāzes mēs piepildām tikai līdz ¾.
Don't worry about popping the cork - here's how to open a bottle of sparkling wine

 

Priekā!

Ja jums ir jautājumi vai komentāri, droši rakstiet mums! Izmantojiet komentāru formu, kas redzama zemāk, vai pievienojieties diskusijai Facebook!