Домашня винна дегустація в колі друзів-однодумців, напевно стане веселим, пізнавальним і смачним заходом. Адже, крім улюбленого напою, такі події завжди доповнюють сирами, свіжим хлібом та іншими закусками. Вважається, що це допомагає освіжити смакові рецептори при переході від одного вина до іншого, й уповільнює вплив вина на організм. Звичайно, з професійними дегустаціями такі посиденьки не мають нічого спільного.

Винна дегустація: хліб і закуски

Початок весни традиційно знаменує настання сезону винних дегустацій. Протягом наступних місяців виробники активно почнуть розливати по пляшках результати недавніх зборів врожаю, а робочі графіки дегустаторів будуть максимально насичені. Відкриває професійний винний сезон виставка ProWein, яка проходить в середині березня в Дюссельдорфі. У квітні майстри винної справи збираються в Вероні на Vinitaly. А в в травні в столиці Великобританії на London Wine Trade Fair. Варто відзначити, що робота дегустаторів на подібних виставках помітно контрастує із зустрічами, які проводять для любителів на виноробнях або у винних магазинах.

Перше правило професійної дегустації: ніколи не пийте вино!

Проковтнути вино під час дегустації — абсолютне табу. Дегустатор набирає напій в рот, аналізує його, а після випльовує в спеціальний контейнер. Досвідчений фахівець може зробити понад 100 проб за день, тому випльовувати вино — професійна необхідність.

Наступна відмінність професійної дегустації від аматорських посиденьок — повна відсутність хліба або інших закусок, які зазвичай використовують між винами, щоб освіжити смакові рецептори. Хліб не настільки нейтральний, як заведено вважати, та здатний значно впливати на сприйняття смаків. Крохмаль, що міститься в хлібі, частково перетворюється в цукор під час жування, безпосередньо в порожнині рота. Це може привести до спотворення сприйняття смаку вина.

Нема потреби очищення рецепторів після кожного виду вина

Негативний вплив на роботу рецепторів також надають волоські горіхи та мигдаль. Використання подібних закусок під час дегустації доводить професіоналів до жаху. Очищати смакові рецептори не обов’язково, тому що смак наступного вина майже відразу стирає попередній. Дегустатори освіжають рецептори тільки при переході між абсолютно різними типами напоїв, наприклад, від важких червоних вин до легких білих, або від солодких до сухих. Для цього відмінно підійде кілька ковтків води.

Якщо Вам сподобалась стаття, будь ласка, поділіться нею в Facebook, Twitter або в інших соціальних мережах, перерахованих нижче. У Вас виникли запитання? Будь ласка, напишіть нам, скористувавшись функцією коментарів під цією статтею.