Навряд чи справжню новорічну вечірку можна уявити без шампанського. Але ви впевнені, що подаєте його правильно? Наші поради допоможуть вам по-справжньому насолодитися улюбленим напоєм!

Як подавати ігристі вина і шампанське: 10 порад

1. Не зберігайте надто довго

Смак ігристого вина не покращується з часом. Навпаки, воно найліпше смакує щойно з винзаводу. Як правило, пляшці шампанського має бути не більше одного року, щоб по-справжньому насолодитися нею. Тож якщо ви плануєте зустрічати Новий рік з пляшкою, що залишилась з торішньої вечірки, будьте готові до того, що смак помітно втратить свої насиченість та вишуканість.

2. Добре охолоджуйте

Ігристі вина та шампанське смакують краще охолодженими, в ідеалі — якщо охолоджувалися протягом ночі перед відкриттям. В якості альтернативи та відносно швидкого досягнення оптимальної температури можна використовувати кулер для вина або відерце з льодом. Але візьміть до уваги, що надто швидке охолодження преміум-вина перешкоджає розкритись його витонченому смаку в повній мірі. Крім того, процес зв’язування CO2 (завдяки чому утворюються бульбашки та тримається пінка у келиху) збільшується в пляшках, які охолоджувались протягом ночі.

До речі, винні шафи Liebherr — ідеальне рішення для шампанських та ігристих. Детальніше.

3. Правила безпеки

Як подавати ігристі вина і шампанське: правила безпеки

Після того, як ви зняли захисну проволоку (“agraffe”), тримайте великий палець на пробці. Відкриваючи пляшку, не вказуйте нею на себе чи на інших: тиск всередині може бути в чотири рази вище, ніж тиск повітря в автомобільній шині, і пробка може вистрілити з пляшки зі швидкістю до 50 км/год ! Ураження обличчя та очей, викликане небезпечним відкриттям ігристого вина та шампанського, далеко не рідкісні. Нехай ваше свято пройде без травм!

4. Повертайте пляшку

Як визнати профі з відкриття пляшок? Більшість людей, як правило, щільно тримають пляшку і повертають пробку. Професіонал навпаки міцно тримає пробку і повертає пляшку: так значно ефективніше.

5. Тримайте під кутом

Утримання пляшки під кутом при відкритті збільшує площу поверхні вина в горличці пляшки. Таким чином, тиск може бути знято з більшою легкістю, зводячи до мінімуму розплескування вина.

6. “Пшшш” а не “поп!”

Навіть якщо це додає святкової атмосфери, краще не відкривати високоякісні ігристі вина з гучним “поп!”. Замість цього повільно випускайте пробку, щоб чути тільки слабке “пшшш”.

7. Тюльпани, а не Бургундія

Як подавати ігристі вина і шампанське: келихи

Культові келихи з фільмів про Джеймса Бонда дійсно пасують до шампанського найкраще. Вишукані ігристі вина слід пити з бокалів у вигляді тюльпанів або з рифленого скла.

8. Чисті келихи

Вапняні відкладення і забруднення всередині келихів діють як місця скупчення розчиненого вуглекислого газу, в результаті чого вино надмірно піниться і швидко осідає. Завжди стежте за тим, щоб ваші келихи були чистими та полірованими.

9. Пийте під кутом

Підніміть келих та пийте ігристе вино або шампанське під кутом, щоб зменшити втрату розчиненого СО2 і припинити шипіння.

10. Добре закривайте

Відкриті пляшки, які ви хочете зберегти на наступний день, треба закрити й зберігати при максимально низькій температурі. Якщо у вас немає спеціальної пробки для шампанського, використовуйте стандартний корок для вина. І будьте впевнені, спосіб з чайною ложкою в горличці — це міф і даремна втрата напою!

 

Знаєте інші поради, що не увійшли до нашого списку? Напишіть нам у коментарях або приєднуйтесь до дискусії на Facebook!