Дрозофілові мушки надзвичайно дратівливі. Під час полювання на їжу вони літають по наших кухнях і потрапляють не лише на залишки їжі, але й на свіжі фрукти. Їх постійна наявність грає на нервах та ще й коли вони натрапляють на продукти, все неминуче потрапляє в смітник. Але ми не маємо бути милі з цими непроханими відвідувачами. Тож ось поради, які допоможуть розпрощатися з плодовими мушками.

Звідки взагалі беруться плодові мухи?

Здається, вони з’являються з повітря. Адже вони завжди наявні. Але звідки вони беруться насправді? І як вони так швидко дістаються наших кухонь? Є дві відповіді. По-перше, вони чують фрукти, відкриті пакети з соком або сміття на великій відстані. А тоді достатньо відчиненого вікна аби дістатися до цілі. По-друге, ми вже приносимо додому їх відкладені яйця на фруктах з магазину, ринку або з саду. Ферментовані та гнилі плоди — ідеальне місце для їх розмножування. Так дуже швидко можуть вилупитися сотні мух.

Плодові мухи: як позбутися небажаних гостей

Плодові мухи полюбляють свіжі фрукти. Розповімо як швидко позбавитися їх, аби безтурботно насолоджуватися улюбленими фруктами.

Попри те, що крихітні плодові мухи практично не представляють загрози для здоров’я, вони поширюють дріжджі та гнильні бактерії, через які наша їжа швидше псується. А фрукти, заражені мухами, й на вигляд не дуже привабливі. Однак, якщо ваш фрукт ані гнилий, ані зіпсований, він однозначно їстівний. Вважається, що передача хвороб через дрозофілову мушку є дуже малоймовірною. Трохи проточної води та ретельне промивання — це все, що потрібно, аби запобігти потраплянню посліду від мухи.

Краще запобігти, ніж боротися

Аби уникнути мушок, можна зробити кілька дій заздалегідь. Не залишайте соки та вино відкритими та утилізуйте гнилі фрукти. Стиглі фрукти можна тримати в холодильнику, де для фруктових мушок занадто холодно, а тому — не дуже привабливі умови. Крім того, крихітні плодові мухи важко вилуплюються з яєць за таких температур. Чим холодніше оточення плодів, тим повільніше розвиваються личинки. Зниження температури з 25 °C до 20 °C подвоює репродуктивний період мух з 15 до 30 днів. За низьких температур в холодильнику мушці вилупитися практично неможливо. Таким чином, скромний холодильник — ідеальний партнер у боротьбі з комахами. Дізнатися, які фрукти люблять зберігатися в холодильнику та інші поради щодо зберігання можна тут.

Ви можете захистити фрукти від цих настирливих шкідників й за межами холодильника з допомогою бавовняної тканини або матової кришки. Якщо ви усунули всі інші приманки для мушок, регулярне провітрювання будинку призведе до видалення бродильних газів, які саме й утримують мух у приміщенні. Інші заходи проти «мухової» гігієни включають спорожнення та ретельне очищення контейнерів для відходів та своєчасне миття брудного посуду. Ми маємо для вас додаткові поради з питань гігієни на кухні.

Прощавайте, незвані гості

На щастя, ми зазвичай можемо позбутися шкідників щойно вони з’являються. Популярною, але суперечливою допомогою є так звані пастки для плодових мух, які кожен може легко зробити. Критики, однак, зазначають, що такі методи можуть заманити нових фруктових мух на кухню. Пастки складаються з суміші соку, оцту та краплі мийної рідини в мисці. Мийний засіб примушує приваблених мух тонути в суміші. Наша порада: Якщо зараження серйозне — цей метод вартий уваги; наступні методи варто обрати при першій появі мушок.

Свіжий базилік — надійний помічник у боротьбі з плодовими мухами

Свіжий базилік не лише відмінна приправа, але й надійний помічник у боротьбі з плодовими мухами.

Найефективніший спосіб позбутися плодових мух — це, так би мовити, відібрати в них хліб з маслом. Тут рекомендуються ті ж заходи, що і для запобігання зараження. Покладіть фрукти в холодильник або під кришку. Переконайтесь, що приміщення чисте і добре провітрюється. Крім того, сильні аромати можуть допомогти відігнати плодових мух. Олія гвоздики, базиліку або сандалу — одне зі слабких місць наших непроханих відвідувачів. М’ясоїдні рослини також можуть допомогти з утриманням поголів’я мух під контролем. Тепер можна підняти келих вина за кухню, вільну від мух (тільки не забудьте закрити пляшку).