Як правильно чистити холодильник

Час від часу вам необхідно чистити холодильник, щоб підтримувати гігієну і уникнути зростання мікроорганізмів, які розмножуються, незважаючи на низьку температуру. У цій статті ми поділимося з вами порадами про те, як просто навести чистоту в холодильнику.

Рано чи пізно в кожному холодильнику неминуче з’являються різні забруднення: це може бути пляма від джему на одній з полиць або сліди пролитого соку або молока. Поява забруднень – це сигнал для вас: настав час почистити холодильник. Навіть якщо у холодильнику немає видимих забруднень, ми рекомендуємо вам чистити прилад приблизно один раз на місяць, адже в ньому зберігаються свіжі продукти!

Щоб почистити холодильник, не потрібно спеціальних знань, дорогих засобів для чищення та дезінфекції. Достатньо теплої води і невеликої кількості рідкого миючого засобу.

Підготовка до чищення холодильника

Спочатку підготуйте прилад для чищення. Подумайте про місце, де ви будете зберігати продукти під час чищення холодильника. Ви можете розкласти їх у термосумки або попросити сусіда тимчасово розмістити ваші продукти у нього в холодильнику.

Пам’ятайте, що перед чищенням в цілях безпеки завжди необхідно відключати холодильник від електромережі.

Вентиляційні решітки холодильників серії BluPerformance

Вентиляційні решітки холодильників серії BluPerformance

Якщо у вас окремо стоячий холодильник, відсуньте його від стіни і за допомогою пилососа видаліть пил під приладом та з великої чорної решітки конденсатора на задній стінці холодильника. У холодильників серії BluPerformance від пилу необхідно відчистити дві вентиляційні решітки: в нижній частині фронтальної панелі і на задній стінці. Чистота вентиляційної решітки особливо важлива для вбудованих приладів.

Якщо у вас холодильник з морозильною камерою без системи NoFrost, перед чищенням вам необхідно розморозити його протягом декількох годин.

Чищення полиць та контейнерів

Витягніть з середини всі частини, які знімаються: полиці, контейнери та секції. Вимийте всі деталі в раковині за допомогою теплої води з невеликою кількостю миючого засобу з нейтральним PH. Протріть телескопічні направляючівологою ганчіркою. Не видаляйте мастило з направляючих, так як воно потрібно для ковзаючого переміщення контейнерів. Використовуйте бавовняну серветку, щоб протерти всі деталі насухо.

Чищення внутрішньої камери

Для чищення внутрішньої камери ми радимо використовувати серветку з мікрофібри, змочену у теплій воді з додаванням невеликої кількісті миючого засобу з нейтральним PH.

Після того як ви помиєте холодильник, протріть його чистою сухою серветкою. На багатьох сайтах є рекомендації щодо чищення холодильника за допомогою оцту. Ми рекомендуємо вам в жодному разі не робити цього, тому що оцет може пошкодити пластик. Уникайте використання мочалок, абразивних губок і концентрованих миючих засобів. Важливо регулярно чистити ваш холодильник – один раз на 4-6 тижнів. При чищенні холодильника дотримуйтеся в цілях безпеки наступних правил:

  • не використовуйте парові очищувачі;
  • не використовуйте концентровані миючі засоби;
  • не використовуйте мочалки і абразивні губки;
  • не використовуйте їдкі, порошкові миючі засоби, а також засоби для чищення із вмістом піску, хлору, хімічних сполук або кислоти;
  • не знімайте і не пошкодьте заводську табличку;
  • не допускайте попадання використовуваної для очищення води в жолоби для стоку, вентиляційні решітки чи електричні деталі.

Важливо. Ретельно змивайте миючий засіб з поверхні камери, полиць і контейнерів. Залишки миючого засобу можуть стати джерелом стороннього запаху.

Чищення корпусу

При виборі засобів для чищення зовнішнього корпусу холодильника необхідно враховувати матеріал, з якого він виготовлений.

Пластиковий корпус

Чистіть пластиковий корпус за допомогою теплої води із додаванням рідкого миючого засобу.

Поверхні з нержавіючої сталі з покриттям SmartSteel

Поверхню SmartSteel необхідно чистити з обережністю. Для чищення використовуйте м’яку та чисту тканину. Якщо необхідно видалити бруд, протріть поверхню м’якою тканиною, змоченою невеликою кількістю води з миючим засобом з нейтральним PH. Пам’ятайте: не використовуйте засіб для чищення нержавіючої сталі для очищення поверхні SmartSteel. Це може привести до її пошкодження.

Пам’ятайте: не використовуйте засіб для чищення нержавіючої сталі для очищення поверхні SmartSteel. Це може привести до її пошкодження.

Поверхні з нержавіючої сталі

Використовуйте спеціальний засіб від Liebherr для чищення поверхонь з нержавіючої сталі. Нанесіть миючий засіб на м’яку чисту бавовняну серветку і протріть поверхню в напрямку шліфування. Потім за допомогою теплої води видаліть залишки миючого засобу та витріть поверхню насухо за допомогою полірувального засобу для нержавіючої сталі від Liebherr. Протріть поверхню в напрямку шліфування. Засіб для чищення та засіб для полірування нержавіючої сталі можна придбати у наших дилерів або у сервісному відділі.

Пофарбовані поверхоні

Для чищення використовуйте м’яку та чисту тканину. Якщо необхідно видалити бруд, протріть поверхню м’якою тканиною, змоченою невеликою кількістю води з миючим засобом з нейтральним PH.

Після чищення 

Після того як всі компоненти будуть вимиті і висушені, ви можете підключити прилад до електромережі. Там, де можливо,активуйте функцію SuperFrost, щоб в морозильній камері швидко встановилася необхідна температура. Після цього ви можете розмістити в холодильнику продукти. Тепер ви можете бути впевнені в безпеці та свіжості ваших продуктів, а також насолоджуватися чистим холодильником.

У вас виникли питання щодо чищення холодильника? Напишіть нам! Скористайтеся функцією коментарів під цією статтею або приєднуйтесь до обговорення на нашій сторінці на Facebook.