Staying cooling during a heatwave

 

Vasara pavisam noteikti ir atnākusi. Gaisa kondicionēšanas sistēmas darba vietās tiek uzgrieztas līdz maksimumam, rosinot debates par to, kāda būtu optimālā temperatūra, savukārt tie, kam nav pieejamas šādas ērtības, ir spiesti svīst un internetā meklēt, līdz kādai temperatūrai drīkst strādāt, vai tamlīdzīgi.

Neatkarīgi no tā, vai esat darbā, kārtojat darīšanas, atrodaties mājās pa dienu vai pa nakti, lūk, daži padomi, kā nepārkarst karstā laikā, tajā skaitā arī izmantojot rīsus kā atvēsināšanās līdzekli (jā, tik tiešām).

Uzņemiet šķidrumu

Stay hydrated

 

Mēs sākam ar pašu acīmredzamāko opciju, lai gan attiecībā uz šķidruma uzņemšanu pastāv dažādi viedokļi. Daži uzskata, ka būtu pilnībā jāizvairās no slāpēm un ūdens jādzer visas dienas garumā, lai nezaudētu šķidrumu. Citi savukārt uzskata, ka ir jāieklausās savā organismā un jādzer tad, kad jūtaties izslāpis. Jebkurā gadījumā karstā laikā ir būtiski jāpalielina uzņemtā šķidruma apjoms, neatkarīgi no tā, kādā veidā – dzerot ūdeni, tēju vai sulu.

Centieties ūdens pudeles turēt ledusskapī vai dzērienu dzesētājā, piemēram A+ kategorijas CMes 502 Compact ledusskapī vai vienā no jaunajiem UKes 1752. Tā vietā, lai pirktu ūdeni pudelēs, apsveriet iespēju iegādāties pāris stikla pudeles, kuras var atkārtoti uzpildīt un atdzesēt ledusskapī vai dzērienu dzesētājā, ja tāds ir.

Interesanti, ka dažos pētījumos, kā piemēram šajā Kanādas pētījumā par aktīvu bērnu rehidratāciju, ir konstatēts, ka piens palīdz uzņemt vairāk šķidruma kā ūdens. Ja plānojat izdzert vairāk par vienu glāzi piena, vislabāk izvēlēties vājpienu, kā arī jāatceras, ka piens satur cukuru (200ml vājpiena satur 10g cukura). Lai piens saglabātos ilgāk svaigs, turiet to BioFresh atvilktnē, kur to var glabāt līdz pat 12 dienām – aptuveni 4 reizes ilgāk, nekā parastā ledusskapja nodalījumā (līdz 3 dienām).

 

Pievienojiet dzērieniem ledu

IceMaker from Liebherr

 

Ja jums ir Liebherr ierīce ar ledus gabaliņu pagatavotāju, jums ir iespēja baudīt dzērienus ar ledu jebkurā laikā, jo tā automātiski uzpilda ledus gabaliņu pagatavotāja kasti atbilstoši uzstādījumam, izmantojot ūdens tvertni vai pieslēgumu ūdens padevei.

 

Izvairieties no alkohola

Lai gan šķiet vilinoša doma par glāzi viskija ar ledu stresa pilnas darba dienas beigās, karstā laikā vai īpaši siltā vasaras dienā vajadzētu pieturēties pie bezalkoholiskajiem dzērieniem, jo alkohols ir diurētisks dzēriens, tādēļ tas izvada šķidrumu no organisma.

Samitriniet ausis

Pamēģiniet – samitriniet ausis (jo īpaši ļipiņas), plaukstas, ceļu locītavas, kaklu un potītes, lai īslaicīgi atveldzētos. Atveldzēšanās notiek ūdens iztvaikošanas rezultātā. Šis process neatšķiras no dzesēšanas procesa ledusskapī! Ja tas ir praktiski iespējams, jebkāds ūdens uz jūsu ķermeņa palīdzēs jums atveldzēties. Ieejot dušā vai paliekot plaukstas zem tekoša auksta ūdens uz 30 sekundēm, būsiet ilgāk pasargāts no karstuma.

 

Mitriniet ādu ar aukstu krēmu

Ievietojiet mitrinošo krēmu ledusskapī un pēc dušas uzklājiet to kā papildu līdzekli, lai atveldzētos. Jūsu āda būs jums pateicīga.

 

Ledus bļoda

Ice Cube

Pievienojiet ledum augļus, iegūstot lētu risinājumu, lai atvēsinātos

Atgriežoties vecajos laikos, kad ledusskapji reāli saturēja ledus klučus, pamēģiniet novietot ventilatoru aiz lēzenas bļodas ar ledu. Aukstā gaisa plūsma jūs patīkami atvēsinās. Kad ledus būs izkusis, varēsiet bļodā iemērkt savas pārkarsušās kājas, kas nodrošinās papildu atveldzināšanos.

 

Guliet vēsumā

Sleeping in hot weather

 

Būtu vēlams gulēt ar saliektām kājām, lai samazinātu siltuma rašanos, un, ja jums ir grūti iemigt, tad ir ieteicams gulēt vienam. Runājot par gulēšanu, aizmirstiet par segu un apsedziet sevi ar slapju palagu vai pat ievietojiet to ledusskapī vai saldētavā (plastmasas maisā, lai tas nepiesūktos ar smakām) – tas nodrošinās vēsumu naktī.

Vēl viens ieteikums ir ievietot spilvendrānā ledus paku vai arī iebērt zeķē rīsus un ievietot saldētavā uz aptuveni stundu, ko pēc tam var izmantot par pagaidu aukstuma avotu.

Ja pēc tā visa jums joprojām ir pārāk karsts, jūs varat iegādāties guļamtīklu, kas nodrošinās labāku gaisa cirkulāciju, vai pat varat mēģināt gulēt uz plikas grīdas.

 

Ēdiet aukstu pārtiku

Karstā laikā neizmantojiet cepeškrāsni un ieturiet aukstas maltītes, kā piemēram salātus, kā arī lietojiet pārtiku ar lielu ūdens saturu, piemēram, melones, gurķus un zemenes. Ķermenis ražo vairāk siltuma pēc lielas, karstas maltītes ieturēšanas, salīdzinājumā ar nelielu salātbļodu, bet, ja vēlaties ieturēt siltu maltīti, izmantojiet grilu. Izsalkumu var remdēt arī ar saldētas sulas saldējumu vai parasto saldējumu. Tas viss protams, lai regulētu ķermeņa temperatūru.

 

Light salad on a hot day

Slēpieties no saules

Visbeidzot, mēs neapgalvojam, ka jums būtu jākļūst antisociālam un jāuzturas telpās visu dienu, bet Valsts veselības dienests iesaka neuzturēties saulē un nedoties laukā dienas karstākajā laikā (no plkst. 11:00 līdz 15:00), it īpaši ja karstums jūs ļoti ietekmē. Ja jums tomēr sanāk uzturēties tiešā saulē (vai pat ēnā), valkājiet saulesbrilles, lai aizsargātu acis, regulāri lietojiet saules aizsargkrēmu un velciet cepuri.

 

Kā redzat, ir dažādi veidi kā adzesēt savu ķermeni. Kādi ir Jūsu triki, lai veldzētos karstajās vasaras dienās? Padalieties ar tiem zemāk, komentāru sadaļā vai mūsu Facebook lapā!


Komentāri