Kui Sulle tundub et Sinu sügavkülmik ei tööta alati korrektselt, saad seda testida lihtsa trikiga, kasutades vaid ühte münti.

Oled sügavkülmiku ust avades avastanud väikeseid veelompe ja märganud et külmutatud köögiviljad on järsku kokku kleepunud? Need on märguandeks sellest, et sügavkülmik ei tööta korrektselt. Selleks et veenduda kas see on tõesti nii, saad kasutada tavalist münti.

1. Aseta veega täidetud anum sügavkülmikusse.
2. Niipea kui vesi on täielikult külmunud aseta münt jää pinnale.

Kui sügavkülmik aeg-ajalt korrektselt ei külmuta või välja lülitub, sulab vesi anumas veidi ja münt vajub allapoole. Sõltuvalt sellest kui kaua sügavkülmik ei ole piisavalt külmutanud, külmub münt kas jääkamaka sees või kehvemal juhul langeb lausa põhja. Kui münt jääb aga muutumatult jääkamaka peale, tähendab see et sügavkülmik töötab igati korrektselt.

Münditrikk on eriti kasulik juhul, kui plaanid olla pikema aja vältel kodust eemal ja soovid olla kindel, et tagasi tulles on külmutatud toiduained jätkuvalt kõlblikud. Osaliselt ülessulanud ja seejärel külmunud toiduained ei muuda mitte ainult maitset, vaid võivad olla tarbimiseks ohtlikud. Olge ettevaatlikud!

Muide, Liebherri uued BluePerformance seeria külmikud annavad tulukese ja helisignaaliga märku, kui on toimunud voolukatkestus või kui uks on lahti ununenud. Mõlemad neist võivad viia sügavkülmikus olevate toiduainete ülessulamise ja ülalpool kirjeldatud tagajärgedeni.