SmartDeviceBox moodul

Koostöö Microsoftiga on osa digitaliseerimise projektist Liebherri kodumasinate üksuses. Võtmepartnerina täiendab Microsoft meie teadmisi ja kogemusi külmutamise maailmas ning toob meie seadmetesse kõige uuemad tehnoloogiad ja digitaalsed teenused.

Uue põlvkonna SmartDeviceBox on selle koostöö vili. Võimas riistvara ja Windows 10 IoT Core OS tarkvara täiendavad teineteist, et olla valmis tuleviku tarbijat aitama. Süsteem on väga paindlik – kuna tegemist on mooduliga, siis saab seda lisada juba olemasolevatele Smart Device toega külmikutele. Tänu avatud standarditele on SmartDeviceBoxi võimalik ühildada ka alles loomisel olevate teenustega. Seeläbi on Liebherr kõige laiema valikuga jahutusseadmete pakkuja turul.

Häältuvastus ja ostunimekiri

Tulevikus aitavad Liebherri kodumasinad sul nutikalt toidunimekirja koostada ning oma oste planeerida. Külmikusse paigaldatud kaamerad ning spetsiaalne algoritm suudavad tuvastada külmkappi asetatud toiduaineid. Nii on võimalik tuvastada üksikuid toiduaineid ning näha oma külmkapi sisemust läbi spetsiaalse rakenduse. Tänu keeletuvastusmehhanismile suudab SmartDeviceBox hääle abil edastatud info põhjal ostunimekirju koostada.

Toiduainete tuvastamine on võimalik tänu Microsofti objektituvastusmehhanismile (Computer Vision). Microsoft on juhtiv innovaator masinõppe ja fototuvastuse algoritmide loomisel. 2015. aastal võitis Microsoft maineka ImageNet’i objektituvastuse võistluse. Objektituvastuse osakaal Microsofti toodetes on selgelt tõusmas. Näiteks Microsoft Services Cognitive Computer Vision API suudab tuvastada erinevaid objekte fotodelt. Neis tehnoloogiates kasutatavad masinõppe algoritmid on osa Open Source Computational Network Toolkit (CNTK) projektist ning neid saab kasutada uute ja uuenduslike toodete loomisel.

Fototuvastuse esimesed sammud

Fototuvastuseks kasutatakse Microsofti algoritme

CNTK projekti kuuluvate masinõppe algoritmide abil on Microsofti teadlased koostöös Liebherriga loonud uue fotode analüüsimise süsteemi, mis suudab tuvastada külmikusse asetatud toite. Miljonite fotode põhjal loodud süsteem suudab õppida ja ära harjuda uute esemetega nagu näiteks piimapakid, purgid ja muud pakendid. Kui külmiku sisemusest tehakse uus foto, suudab süsteem sealt tuvastada üksikud esemed, mille välimus on talle juba tuttav.

Antud projektis kasutatakse Microsoft Fast R-CNN platvormi, mis on ülimalt kaasaegne tehnoloogia objektide tuvastamiseks ning mis on võitnud Pascal VOC objektide tuvastamise konkursi. Tänu tihedale koostööle on võimalik seda sama tehnoloogiat kasutada Liebherri külmikutes ning integreerida see SmartDeviceBox protsessorisse.

Kuigi hetkel on tegemist alles prototüübiga, arenevad masinõppe algoritmid väga kiiresti ning muutuvad üha võimekamaks. Liebherr ja Microsoft soovivad nende tehnoloogiate abil muuta külmikud tõeliselt nutikaks ja seda mitte üksnes interaktiivsuse, vaid parema toiduhalduse pärast.