Kui 2016. aasta elektroonikamessil IFA pakkus Liebherr paraja üllatuse, vaimustades meid võrku ühendatud külmiku prototüübiga, siis kuni 2017. aastal tnäitas Liebherr selle tehnoloogiaga müügivalmis mudeleid.. Loe edasi sellest, mida õigupoolest tähendab Liebherri puhul võrguühendus.

 Esmalt olulisim sõnum: võrguga ühendatud seadmed ei piirdu, nagu mõne konkurendi puhul, väheste ja sageli kallite tippmudelitega, kuna Liebherril on üle 120 tootemudeli kõikidest hinnaklassidest võrguga ühendatavad. Ent mida kujutab endast võrguga ühendatud Liebherri külmik? Kliendi jaoks tähendab see kindlasti kasulikke funktsioone. Asi pole mitte lihtsalt Interneti kaudu külmiku temperatuuri reguleerimises. Kaugeltki mitte, sest nutiseadmesüsteem on midagi palju enamat kui tema osade summa. Sinu külmik n-ö tunneb ära, mis tema sees on ja mida ei ole, aidates teil sel viisil koostada ostunimekirja. Niisamuti pakub nutiseade toiduvaru aluseks võttes välja retsepte, milles kasutatakse just neid koostisosi, mis teil parasjagu külmikus olemas on. Lisaks sellele jagab külmik mitmesugust vajalikku teavet (mitte ainult) hoiustatud toiduvarude kohta. Mida selleks vajad, selgitame järgnevalt.

Nutikad kodumasinad

Esiteks sobivad nutiseadmetega kõik BluPerformance’i seeria mudelid. Need kodumasinad saate meie kodulehel mugavalt filtri abil välja valida. Juba nimetatud BluPerformance’i mudelite kõrval on üha enamad Liebherri mudelid nutiseadmetega ühilduvad. Kõiki neid mudeleid saab võrguühendusega hiljem varustada. Kui otsustate mudeli kasuks, mille nimetuses sisaldub täht „i“, siis teate, et sellele mudelile on see võimalus juba sisse paigaldatud.

SmartDeviceBox

SmartDeviceBox on ühendus välismaailma ja teie külmiku vahel, n-ö pilet digimaailma ehk Internetti. Seade asetatakse vastavasse õõnsusesse külmiku katteliistu all, nii et külmik ühendatakse nutiseadmerakenduse (saadaval nii Apple’i kui ka Androidi jaoks) abil WiFi-ruuteri ning ühtlasi Internetiga. Seega saad nutiseadme ja äpi abil oma külmikut häälestada sellest ise eemal viibides. Näiteks saad reguleerida temperatuuri ja seadistada oma külmiku SuperCool-funktsioonile juba toidupoes, kui on selgunud, et hoiustamist vajab suurem toidulaar. Samuti edastab baaskonfiguratsioon sulle nutitelefoni kaudu hoiatuse näiteks elektrikatkestuse või lahti ununenud ukse korral.

SmartDeviceBox sobib ka teiste tootjate populaarsete toodetega, nii et te saate oma külmikut juhtida ka näiteks üle Amazon Alexa või IFTTT teenuse – nii olete tehnika uuemate arengutega alati kursis.

Liebherr FridgeCam, powered by Smarter

Samuti saad oma nutiseadmega varustatud külmikule tarvikute hulgast juurde valida ka külmikukaamera FridgeCam. Koostöös Briti ettevõttega Smarter spetsiaalselt külmikutele toodetud kaameraid on lihtne paigaldada ja need on WiFi kaudu ühendatud võrgu ja Liebherri teiste süsteemidega. Kes nüüd kardab, et kaamera aku vajab pidevat laadimist, olgu rahulik: kaamerad on konstrueeritud spetsiaalselt külmikus kasutamiseks, nii et ühest küljest on nad ohutud toidule, teisalt kestab aku mitu kuud.
Aga kuidas see kaamera-asi täpsemalt ikkagi töötab? Iga kord, kui külmiku uks sulgub, teevad kaamerad külmiku sisemusest pildi. Ainuüksi pildist aga ei piisa – süsteem peab konkreetse toiduaine ka ära tundma. Seda teeb, muidugi anonüümselt, „pilves“ paiknev algoritm, mis optilise pildituvastuse kaudu pildi läbi töötleb ja seejärel kohe ka kustutab – tuvastatud esemed edastatakse teie nutitelefonis või tahvelarvutis asuvasse toiduvarunimistusse. Nii saate väga mugavalt panna kokku oma sisseostude nimekirja.

Ent see pole veel kõik. Kuna Liebherr on jahutamis- ja külmutamisekspert, on meil põhjalikud teadmised toituainete, vitamiinide ja mikroelementide ning toidukaupade hoidmisvõimaluste kohta. Nii saad teha vastava päringu iga toiduaine kohta ja seega optimeerida oma toitumisplaani. Lisaks on Liebherril andmepank sadade isuäratavate roogade retseptidega, mida võrreldakse Sinu toiduvarudega.  Näed hetkega, milliseid roogi saad külmikus olevatest varudest valmistada.
Külmikukaameraid FridgeCam saate broneerida Liebherri netipoe kaudu juba praegu. Külmikukaameraid saab soetada mugavalt kahekaupa, nii et üks kaamera, mis paigaldatakse külmikuukse siseküljele, omab ülevaadet külmiku sisemusest, teine, sisemuses asuv kaamera jällegi külmikuukse panipaikadesse asetatud toiduainetest. Nii teate alati, mis teil parasjagu külmikus olemas on.

 MIA hääljuhtimine

Lubage end tutvustada – minu nimi on MIA! See mikrofonide ja netiühendusega kõlar on täiega äge. MIA on hääega juhtimise süsteem, mis tähendab seda, et te saate külmiku kõiki funktsioone juhtida ka häält kasutades. Muidugi vastab MIA ka kõikidele teie küsimustele, mis puudutavad hoiustamist, jahutamist ja külmutamist. Teie küsimusele „Kas piima on?“ on MIA-l vastus valmis. Nii saate ise käsi külge panemata külmikuga kontakteeruda ja uurida näiteks toiduvarude olemasolu kohta, lisada midagi ostunimekirja, otsida välja retsepti või saada teavet toiduainete toitainesisalduste kohta. Seega täiendab häältuvastussüsteem MIA külmikukaameraid suurepäraselt.

Nagu näete, on nutiseadme puhul tegemist tervikliku moodulkontseptsiooniga – lisaks 120 kodumasinale, millele on nutiseade juba sisse ehitatud, võite alustada ka masinatest, millele ise nutiseadme paigaldate ja funktsioone ühe või mitme kaamera ja/või häältuvastussüsteemiga laiendate. Tehke ka teie oma igapäevane eluolu võrguga ühendatud külmiku abil kergemaks ja majandage toiduainetega edaspidi lihtsalt ja mugavalt. Nii jääb aega tõeliselt oluliste asjade jaoks siin elus, näiteks toidu nautimiseks.