Meie kiire elutempo juures ei soovi ilmselt keegi köögis liiga palju aega veeta. Toome teieni mõned lihtsad nipid, tänu millele kokku hoitud aega saate oma lemmiktegevustele pühendada.

 

1. Pehmenda võid.

Kui külmikus olnud või on leivale määrimiseks liiga kõva, saad selle kiirelt pehmeks lihtsa nipiga. Vala kuumuskindlasse klaasi kuum vesi ja lase sel minuti või paari seista. Vala vesi ära ja aseta klaas tagurpidi võitaldrikule. Klaasis olev soe õhk pehmendab või kiiresti ja ühtlaselt.

2. Väldi kalafilee pannile kinni jäämist.

Selleks aseta kala pannile õhukestele sidruniviiludele. Nii hoiad kala pannile kinni jäämast ja filee saab ka palju parema maitse.

3. Täiuslikult terved keedetud munad.

Torka rõhknaela või muu sarnase peenikese ning terava esemega muna lamedasse otsa pisike auk.
Nii ei lähe munakoor keetes lõhki ja muna on kergemini kooritav.

4. Kas munad on veel värsked?

Muna värskuse kontrollimiseks on lihtne nipp – aseta muna külma veega täidetud anumasse:

– Kui muna vajub kausi põhja, on see täiesti värske.
– Kui muna peenem ots on ülalpool, on see 2-3 nädalat vana ja sobib suurepäraselt tarbimiseks.
– Kui aga muna hõljub veepinnal, ei ole see enam söömiseks kõlbulik ja tuleks ära visata.

5. Hoia banaane pruuniks muutumast.

Kui su banaanid küpsevad liiga kiiresti ja tõmbuvad pruuniks siis eralda banaanid kobarast ja seo iga banaani varreosa ümber kiletükk.
Pea meeles: madal temperatuur ei lase banaanidel korralikult valmida, seega ära hoia banaane külmikus.

6. Idanema kippuvad kartulid.

Kartuleid saad idanemast hoida, kui asetad kartulite hulka õuna. Idudega kartulid on täiesti söödavad, kui idud tuleks toiduvalmistamise käigus kartulitest välja lõigata, kuna need sisaldavad väikeses koguses solaniini – mürkainet, mida sisaldab suuremas koguses näiteks maavits.

7. Sulata sügavkülmutatud toiduaineid külmikus.

Aeglaselt sulatades hoiad sulatatavate toiduainete kvaliteeti ja säästad energiat. Sügavkülmutatud toiduaine langetab veidi külmkambri temperatuuri, nii peab külmik vähem tööd tegema ja säästab elektrit.

8. Sügavkülmuta marju lihtsalt.

Aseta marjad ühtlase kihina alusele nii, et need omavahel kokku ei puutuks. Nii ei külmu marjad üksteise külge kinni. Jälgi et sügavkülmiku temperatuur oleks seadistatud võimalikult madalaks. Mida kiiremini marjad läbi külmuvad, seda paremini säilivad nende maitse ja vitamiinid. Mõne tunniga on marjad korralikud läbi külmunud. Tõsta külmunud marjad suletavasse kotti ja aseta sügavkülmiku sahtlisse. Sügavkülmutatud marjad säilivad ja säilitavad oma parimad omadused nii pikki kuid.