Veini säilitamine

Veini säilitamisel on ümbritseva keskkonna õhukvaliteet veini maitseomaduste kujunemise seisukohast ülitähtis, kuna õhus olevad saasteained võivad veini sattuda ja selle ära rikkuda. Lugege edasi, et näha, kuidas Liebherr aitab teil oma kvaliteetveine parimas korras hoida.

Klassikaline looduslik kork aitab veini pudelis hoida, aga ei sulge seda hermeetiliselt. Õhk imbub läbi korgis olevate pooride ja sisaldab peale lõhnatu hapniku veel mõndagi. Kui veinipudel seisab pappkastis, võib vein omandada papi aroomi. Toidulõhnad on veinide seisukohast iseäranis probleemsed. Kui veini hoitakse kodus, eriti tavapärases köögikeskkonnas, võib see kaotada oma maitse eripära ja tüüpilised omadused ehk teisisõnu öeldes – rikneda. Veinipudelite õhukindlaks sulgemiseks kasutatakse klaasist ja keeratavaid korke. Õhukindlalt suletud veinid vananevad aeglasemalt, kuna puutuvad kokku vaid pudeli sees oleva õhuga. Plastkorgid see-eest lasevad pudelisse liiga palju õhku ega sobi kuigi hästi veini pikaajaliseks säilitamiseks.

Kuidas tagada veini säilitamiseks sobiv õhukvaliteet

Võimalikult puhas õhk: kõikidel Liebherri veinikappidel on sisseehitatud FreshAiri aktiivsöefilter, et tagada parim võimalik õhukvaliteet.

Aktiivsöefilter

FreshAiri aktiivsöefilter puhastab õhku, aidates luua kvaliteetveinidele ideaalse säilituskeskkonna.

FreshAiri aktiivsöefilter imab kõik läbitulevas õhus olevad lõhnad endasse. Selle tulemusena ei pääse ümbritsevast õhust veinikappi mingeid lõhnu, mis võiksid veini maitset rikkuda. Iga Vinidori eraldiseisvas või sisseehitatud seadmes olev veinikapp on varustatud oma FreshAiri aktiivsöefiltriga. Sarjadesse UWT ja WT kuuluvatel veinikappidel on sisse ehitatud mõlemat kapiosa filtreeriv FreshAiri aktiivsöefilter. Filtri saab tellida lisavarustusena ja seda on kerge välja vahetada (soovitame seda teha kord aastas).

Sobiv niiskussisaldus. Veini pikemaajalisel hoiustamisel on õige niiskussisaldus väga tähtis. 50% õhuniiskuse puhul hakkab ka kõige kvaliteetsem looduslik kork kokku tõmbuma, lastes pudelisse üha rohkem õhku tungida ja alkoholil aurustuda. Vedeliku hulk pudelis väheneb ja oksüdatsioonioht suureneb. Sellistes tingimustes muutuvad veinid aegamööda magusamaks, kuni riknevad täiesti. Liebherri veinikapid tagavad üle 50% õhuniiskuse, luues parimad tingimused korkidele ja veinile. Kappides kasutatakse suuri aurusteid ja nendes olev õhk hoitakse erisüsteemi järgi ringluses. Vinotheki sarja mitme temperatuuriga veinikappidel on eri temperatuuritsoonid ning nendes on kasutatud poorset vulkaanilist kivimit, mis lukustab niiskuse ja toimib tõhusa niiskusregulaatorina.