Холодильники та морозильні камери — це справжні чемпіони в питаннях витривалості, адже вони мають охолоджувати їжу та зберігати її свіжою цілодобово. Але бувають випадки, коли дуже необхідно вимкнути холодильник на тривалий проміжок часу — наприклад, коли ви їдете у відпустку чи переїжджаєте на інше місце. Питання: Що робити в таких випадках?

Звісно, усе здається дуже простим: виймаєш всю їжу, потім шнур із розетки — і все, готово. Загалом, усе саме так, але після включення вас можуть здивувати неприємні наслідки, як-от запахи, що в’їдаються в пластмасові деталі та яких важко позбутися.

Ретельно вимийте прилад і залиште двері відчиненими

Аби уникнути проблем, ретельно вимийте вимкнений прилад. У нашому блозі згадуються всі речі, які вам потрібно зробити. Найголовніше, що треба пам’ятати, це те, що після того, як ви очистили прилад, переконайтеся, що двері будуть залишатися відчиненими до того часу, коли ви будете готові використовувати його знову. Це допоможе уникнути неприємних запахів.

У разі якщо ваш пристрій наділений технологією NoFrost, не забудьте перевірити контейнер для води. Він розташований над компресором. Якщо у ньому, після вимкнення та мийки приладу, залишилася вода, — її необхідно видалити.

Як вимкнути холодильник на довгий час

Ретельно вимийте прилад

Режим «Відпустка» (HolidayMode)

Моделі класу Premium з зоною свіжості BioFresh забезпечені спеціальним режимом «Відпустка». Під час активації режиму температура у холодильній камері збільшується до +15°C, споживаючи мінімум електроенергії, а сторонні запахи не утворюються.

Температурний режим морозильної камери не змінюється. Але варто пам’ятати, що перед активацією цього режиму ви маєте прибрати всі продукти, що зберігалися всередині холодильного відділу, адже вони можуть зіпсуватися.

Якщо у вашому приладі не передбачено режим «Відпустка», ви можете скористатися альтернативним рішенням. Майже усі комбіновані прилади Liebherr з електронною системою керування дозволяють тимчасово вимкнути холодильну камеру, не впливаючи на роботу морозильної камери. Таким чином їдучи надовго ви зможете вимкнути холодильне відділення, очистити його і залишити двері відчиненими. Це відчутно зменшить витрату електроенергії, у холодильній камері не утворяться сторонні запахи, а продукти у морозилці залишаться у безпеці.

Вимкнення приладів IceMaker

Якщо ваш прилад оснащений IceMaker, необхідно передбачити ще один нюанс: перед тим, як вимкнути прилад на тривалий час, переконайтесь, що ви приведете IceMaker у стан очищення. Інформацію щодо цього можна знайти в інструкціях з експлуатації вашого пристрою. Під час цього стану лоток із кубиками льоду розташовується вниз так, що будь-яка вода стікає; також це запобігає потраплянню бруду в лоток із кубиками льоду, поки прилад вимкнений.

Щойно IceMaker перебуватиме в положенні очищення, відключіть прилад від мережі та очистить увесь холодильник, разом з IceMaker. Для моделей із водопровідним з’єднанням, просто вимкніть кран. Якщо у вашому пристрої для виготовлення кубиків льоду використовується бак, розташований у холодильному відділенні, його також треба спорожнити.

Після перезапуску приладу обов’язково промийте IceMaker з допомогою спеціальної функції, та краще не вживати перші три партії кубиків льоду.

Дотримуючись цих порад, ви зможете насолоджуватися приладами Liebherr протягом багатьох років, навіть після багаторазового вимкнення та повторного включення.