Двокамерний холодильник Liebherr CB 4815 під час тесту в акустичній камері

Двокамерний холодильник Liebherr CB 4815 під час тесту в акустичній камері

Чому, часом, від холодильника долинає шум? І якої шкоди завдає той шум? Як компанія Liebherr робить свої холодильники значно тихішими? Відповіді на ці запитання Ви знайдете у даній статті.

Шановні читачі FreshMAG,

Чи чули Ви колись про холодильники Liebherr? Я був би здивований, почувши у відповідь «ні». Але цілком ймовірно, що Ви ніколи не чули самих холодильників, тому що техніка Liebherr працює надзвичайно тихо. Звісно, в рідких випадки, коли прилад має якийсь дефект, він працює гучно, спричинює шум. Часом людей дратує шум від холодильника. Давайте детальніше розглянемо причини.

Сьогодні існує більше джерел шуму від холодильників

Це цілком нормально, що холодильник час від часу шумить. Проте, одна справа, якщо час від часу… В минулому холодильники мали тільки один компресор й термостат. Через певні проміжки часу термостат сигналізував компресору, коли він мав ввімкнутися, щоб температура в холодильнику залишалась постійною. Сьогодні сучасні холодильники мають набагато більше технологій всередині. Це частково і відповідає за незвичайний і часом надокучливий шум, який виробляє холодильник.

Шуми утворюються, наприклад, від:

  • Модулі BioFresh з вентиляцією та біоклапанами;
  • Модулі NoFrost з вентиляцією та підігрівачі системи відтаювання;
  • Клапани контуру охолодження, що відповідають за створення різних температурних зон;
  • І таке інше.

Крім того, охолоджувач протягом циклу роботи холодильника змінює свій стан (від газоподібного до рідини) і в екстремальних випадках змінює свою температуру від  +80 °С до -45 °С. Фізичні процеси, які при цьому задіяні (розширення, скорочення), можуть, звичайно, викликати специфічні шуми.

«Шепіт холодильника»: ось як Liebherr зменшує шум

І все ж таки актуальним залишається запитання: «Яким чином побутова техніка Liebherr усуває ці шуми чи принаймні зменшує їх?». Фахівці з інженерії та розвитку продуктів компанії Liebherr докладають багато зусиль, щоб зменшити рівень шуму й зробити холодильники і морозильні камери якомога тихішими. Наприклад, побутову техніку «просвічували» рентгенівськими променями у 80-х роках минулого століття, аби виявити звуки, що утворювались від охолоджувача. Акустичне дослідження Liebherr стабільно прогресує: зараз прилади перевіряють за допомогою спеціальних тестів в ультрасучасних акустичних камерах для того, щоб виявити джерела шуму та прийняти відповідні міри для їх усунення.

Три приклади боротьби з шумом:

  • Компресори, які контролюють швидкість

В той час як звичайні компресори працюють зі швидкість приблизно 3000 обертів за хвилину, моделі з контрольованою швидкістю досягають 1000-1600 обертів за хвилини в стандартному робочому режимі. Низька швидкість зменшує шум роботи холодильника.

  • Вентилятори, які контролюють швидкість

Подібно до компресорів, швидкість вентиляторів також можна контролювати. Тому вони працюють так часто і так швидко, як це потрібно для збереження стабільної температури всередині.

  • Охолоджувач R600, що не містить хлорфторвуглеводів

Охолоджувач R600 досягає такої ж температури під дією меншої сили тиску в порівнянні з мішаним охолоджувачем, який використовувався раніше.  Як результат, менша кількість сили необхідна протягом циклу роботи холодильника, що в свою чергу знижує шум.

Перевірено аудиторією: «комісія з шуму» компанії Liebherr

В продовження роботи над зменшенням шуму, який створюють наші прилади під час своєї роботи, інженери з акустики компанії Liebherr об’єднують свої зусилля з іншими фахівцями. Спеціальна «комісія з шуму», до складу якої входять фахівці з відділу розвитку, уважно прослуховують холодильники на етапі тестування, тобто до того, як холодильник з’являється в продажу. Комісія звітує фахівцям з розвитку про те, як члени комісії сприймають (чують) шум і в якому напрямку акустику можна ще більше вдосконалити. Таким чином, чутливість до шуму групи незалежних експертів також враховується в роботі щодо оптимізації шумовиділення наших приладів.

Люди стали більш чутливими до шуму

Однак, слід зазначити, що сприйняття шуму людиною змінилося, багато хто з нас став більш чутливим до нього. Однією з причин є будування приміщень з низьким споживанням енергії. За законними вимогами зовнішні стіни та вікна добре ізольовані. Отже через те, що зовнішніх шумів майже не чутно в жилих приміщеннях, внутрішні шуми, як наприклад, від роботи побутової техніки, сприймаються інтенсивніше.

Тихі новинки від Liebherr на IFA 2017

В рамках міжнародної виставки побутової техніки IFA 2017, компанія Liebherr презентувала нові надзвичайно тихі моделі.

  • Вбудована винна шафа EWTgb 2383, рівень шуму: 32 дБ, попередній показник: 36 дБ. Кращий результат в категорії: на ринку немає більш тихої вбудованої винної шафи ⃰ .;
  • Двокамерний холодильник СВef 4815, рівень шуму: 34 дБ, попередній показник: 38 дБ;
  • Вбудований двокамерний холодильник ІСР 3334, рівень шуму: 31 дБ, попередній показник: 34 дБ. Найкращий в своїй категорії. На ринку немає тихішого холодильника ⃰ .

⃰ станом на серпень, 2017

Загальний огляд стенда Liebherr на виставці IFA 2017, а також опис найбільш яскравих новинок читайте в цій статті блогу.

Якщо Вам сподобалася ця стаття, поділіться нею на Facebook, Twitter або у іншій соціальній мережі, які зазначені нижче. Якщо у Вас виникли будь-які питання, напишіть нам, використовуючи наведену нижче форму для коментарів.